Архів за 28 Лют 2017


У КИЄВІ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ВИДАТНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ХУДОЖНИЦІ ТЕТЯНІ ЯБЛОНСЬКІЙ

image00224 лютого у Києві на будинку за адресою провулок  Мар’яненка,14  урочисто відкрито меморіальну дошку Герою України, народній художниці України, лауреату  Національної премії України  імені Тараса Шевченка, академіку Академії мистецтв України Тетяні Яблонській,  ім’я якої є своєрідним символом українського образотворчого мистецтва.

Цього року видатній українській художниці виповнюється 100 років з дня народження. Впродовж усього свого творчого життя Тетяна Яблонська брала участь у численних всеукраїнських, всесоюзних та міжнародних виставках, серед яких найвідоміші: у 1956 році — XXVIII Міжнародна художня виставка у Венеції (Бієнале), у 1958 році — Всесвітня виставка в Брюсселі, де Тетяна Яблонська була нагороджена бронзовою медаллю за картину «Хліб» (1949). Починаючи зі студентських років, мала більш ніж 30 персональних виставок у Лондоні, Будапешті, Києві  та  інших містах України.

У 1997 році ЮНЕСКО назвало Тетяну Яблонську художником року, а в 2000 році Міжнародний біографічний центр у Кембриджі удостоїв її звання «Жінка року». Це престижне звання присвоюється лише яскравим і самобутнім особистостям, чиї досягнення визнані в міжнародному масштабі.

«Постать Тетяни Яблонської  – унікальна для української культури. Її полотна – живі, яскраві, сповненні життя.  Кожна з її робіт – справді «картина – роман», «народна епопея», унікальна історія людини, як частини великого народу. Твори Яблонської – наш національний художній скарб, насичений  теплотою і почуттям захоплення навколишнім світом. Держава ж має зберігати та популяризувати імена та творчість таких Геніїв, аби, натхненні  ними, в Україні народжувалися нові видатні імена», – говорить Міністр культури України Євген Нищу.

Нагадаємо, що до 100-річчя  з дня народження цієї видатної постаті у вітчизняному образотворчому мистецтві відбудуться  пам’ятні  події та заходи. Так, 14 лютого у Київському національному музеї російського мистецтва відкрилась виставка  до дня народження Тетяни Яблонської, яка діятиме  до 12 березня. У Національному музеї літератури України діятиме виставка, яка представить  ліричні  пейзажі художниці 80-х років.

Сьогодні, 24 лютого  в день народження Тетяни Яблонської  відкрилась виставка у Національному художньому музеї України, яка представляє творчі роботи  художниці всіх періодів творчості .

Національний банк України випустив монету до 100-річчя народної художниці Тетяни Яблонської , а до кінця лютого видавництво Родовід  планує випустити книгу «Тетяна Яблонська», яка представить  зібрання творів художниці у колекції Запорізького художнього музею.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245204902&cat_id=244913751


У КИЄВІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК УЧАСНИЦІ УКРАЇНСЬКОГО ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ, ПОЕТЕСІ ОЛЕНІ ТЕЛІЗІ

image002 (1)На території Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр” відкрили пам’ятник учасниці українського визвольного руху, поетесі Олені Телізі. У церемонії відкриття взяли участь представники Уряду, духовенства, КМДА, громадські діячі, учнівська та студентська молодь.

Предстоятель Української Православної церкви Київського патріархату Філарет під час освячення пам’ятника Олені Телізі  наголосив, що цією подією  український народ вшановує  пам’ять всіх  борців, які віддали своє життя за Незалежність української держави. Під час свого виступу  Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко підкреслив, що відкриття пам’ятника поетесі й діячці ОУН Олені Телізі у Бабиному Яру розвінчує російські міфи про роль і місце українських патріотів, зокрема ОУН, у Другій світовій війні.

Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко акцентував увагу на тому, що відкриття  цього пам’ятника є знаковою подією – повернення історичної пам’яті. Міністр культури України Євген Нищук, у свою чергу, під час виступу  підкреслив, що відкриття пам’ятника Олені Телізі  є  визнанням її  значного  внеску  у відстоювання української державності, справжнього патріотизму, а також її  творчого внеску у вітчизняну культурну скарбницю. Що в свою чергу, за  його словами, сприятиме активнішому залученню молоді до вивчення біографії і творчості поетеси.
Автори скульптурної композиції:  Олександра Рубан, Віктор Липовка та Іван Єршов.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245205513&cat_id=244913751