Архів за Березень 2017


pic_228

Щиро і сердечно вітаємо Вас із весняним святом – 8 березня!

Нехай кожен Ваш день буде сонячним і радісним,

нехай довкола Вас панують любов і гармонія,

а на Вашу честь розквітають квіти й звучить музика.

Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму.

Бажаємо Вам щастя й вдачі, міцного здоров’я,

здійснення всіх мрій та бажань.

Хай у Ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут.

                 

ГО “Українське товариство охорони пам’яток

історії та культури”,

Центр пам’яткознавства, 

Культурологійний центр


Прес-реліз

Афіша Школи Лохвицького земства

11 березня 2017 р. о 15:00 у приміщенні Державної наукової архітектурно- будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного (просп. Перемоги, 50), що біля метро Шулявська, відбудеться презентація архітектурно-реставраційної частини проекту “Школи Лохвицького земства”. Комплекс шкіл Лохвицького земства налічує більше 50 будівель, збудованих у 1910–14 роках за проектами відомого митця Опанаса Георгійовича Сластіона. Архітектура шкіл вирішена в національному українському стилі – український модерн.

Мета проекту: Збереження та відновлення шкіл у Полтавській області за проектом О. Сластіона та надання їм статусу пам’яток архітектури національного значення.

На презентації будуть представлені: – обмірні креслення та фасади пам’яток архітектури; – креслення Опанаса Сластіона та архівні зображення шкіл; – сучасні фотографії всіх збережених будівель комплексу; – цікаві архітектурно-конструктивні деталі та елементи пам’яток.

Про авторів : Ольга Герасим’юк – ініціатор проекту “Школи Лохвицького земства”, журналіст, громадський діяч, перший заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Іван Биков – архітектор-реставратор, пам’яткоохоронець, член колегії ГО “УТОПІК”, керівник Майстерні архітектора Бикова. Максим Іванов – фотограф, дослідник, ініціатор проекту “Школи Лохвицького земства”. Аліна Мигидюк – архітектор-реставратор, головний спеціаліст Майстерні архітектора Бикова. На презентації будуть розглянуті наступні питання: – значення культурно-мистецького феномену українського архітектурного модерну; – цінність комплексу земських шкіл Опанаса Сластіона для української національної культури; – архітектурно-декоративні особливості пам’яток; – оригінальні конструктивні рішення; – дослідження та охорона шкіл Лохвицького земства; – можливість реставрації та пристосування цінних пам’яток українського модерну.

Вхід вільний


“ЗБЕРЕГТИ ТА ДОНЕСТИ НАЩАДКАМ КУЛЬТУРНІ ТА ІСТОРИЧНІ НАДБАННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ ВИДАТНИМИ ПОСТАТЯМИ УКРАЇНИ – ОБОВ’ЯЗОК ДЕРЖАВИ” – ЄВГЕН НИЩУК

image008Під час робочого візиту до Черкаської області Міністр культури України Євген Нищукознайомився з проблемними питаннями функціонування Шевченківського Національного заповідника, Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”, а також ряду інших закладів культури. Зокрема, Євген Нищук побував у об’єктах, що входять до складу заповідників, у селах Моринці, Шевченкове, Вільшана, Будищі, також містах Черкаси та Канів.

image010

Керівники заповідників та закладів культури поінформували Міністра про нагальні питання, пов’язані з експлуатацією об’єктів, потреби проведення в ряді з них ремонтних робіт різних рівнів складності, а також запланованих заходів, направлених на популяризацію української культури та мистецтв, народних ремесел та внеску в українську культуру та історію Тараса Шевченка та інших видатних постатей, історично пов’язаних з Черкащиною. “Зберегти та донести до майбутніх поколінь культурні та історичні надбання, пов’язані як з Тарасом Шевченком, так і з іншими видатними українськими постатями, обов’язок держави. Ми з колегами з Міністерства культури обов’язково звернемо увагу на всі озвучені та продемонстровані проблемні питання і будемо шукати можливості, аби їхвирішити” – сказав Міністр.

Також Євген Нищук ознайомився актуальними експозиціями, що функціонують у музеях-садибах, зокрема, виставки у с. Моринці, присвяченої Тарасу Шевченку, що невід’ємно супроводжує українців і нині – в час Революції Гідності, війни з РФ на Сході України. В експозиції – реальні артефакти з Майдану та передової, низка плакатів з актуальним Шевченком-військовим, Шевченком-рок-Кобзарем, а також фото-роботами, де слова Шевченка оживають у бліндажах українських військових, на військовій техніці та плакатах. “Постать Шевченка є унікальною для українського народу. Його слова, написані майже дві сотні років тому звучать актуальними і нині, адже час минув, але обличчя ворога не змінилось. І я вдячний кожному митцю, що у своїх літературних, музичних, театральних, художніх, графічних, фото-роботах проводить місток між минулим та сучасним. Ще раз підкреслює – у тих словах, що писав Тарас Шевченка – надзвичайні уроки майбутнім поколінням, які ми маємо засвоїти, аби не повторилося біди” – додав Євген Нищук.

http://195.78.68.75/mcu/control/uk/publish/article?art_id=245211199&cat_id=244913751


ІНФОРМАЦІЯ МІНКУЛЬТУРИ ЩОДО АКТУ ВАНДАЛІЗМУ, ВЧИНЕНОГО НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ІСТОРИКО-МЕМОРІАЛЬНОГО ЗАПОВІДНИКА “БАБИН ЯР”

image001

У ніч на 18 березня на території Національного історико-меморіального заповідника”Бабин Яр” невідомими особами здійснено акт вандалізму, червоною фарбою облитовідкритий 25 лютого пам’ятник відомій учасниці українського визвольного руху, поетесіОлені Телізі.

Наразі працівниками правоохоронних органів за даним фактом відкрито кримінальнепроваждення. Адміністрацією заповідника здійснюються всі необхідні заходи щодоліквідації наслідків акту вандалізму.

Зі свого боку Міністерство культури України глибоко стурбоване фактом нищення таплюндрування пам’ятника видатній українській громадській та культурній діячці України,що створила трагічну, але героїчну сторінку історії нашої держави.

Мінкультури додатково інформуватиме про хід розслідування цього злочину тасподівається, що винні понесуть покарання за законом.

http://195.78.68.75/mcu/control/uk/publish/article?art_id=245215102&cat_id=244913751


Семінар-інтенсив для музейників “Музейна комунікація” відбудеться в Києві

16388341_10155329894119162_5626076276820036726_n_resized

Як музею успішно комунікувати з аудиторією? Чому журналісти не відкривають ваші прес-релізи? Нащо вести Інстаграм? З чим їсти музейний фандрайзинг? Відповіді на ці та інші найболючіші питання будемо шукати з командою справжніх профі:
Про створення коммунікаційної стратегії розповість Александр Тодорчук (Sasha Todorchuk) – партнер і креативний директор піар-агенції Gres Todorchuk PR, ініціатор створення організації UAnimals, покликаної досягти заборони використання тварин у цирках України.

Александра Ковальчук (Alexandra Kovalchuk), співзасновниця БФ «Маніфест Миру», куратор «Museum For Change», волонтерка та громадська активістка, співзасновниця благодійного фонду «Друзі Музею», поділиться практичним досвідом музейного фандрайзингу з юридичними аспектами та оформленням документів та розповість про те, як вони разом з «Museum For Change» заробили 1 000 000 грн для музею.

Oksana Pavlenko, головний редактор і засновниця сайту thedevochki, розкриє таємниці продуктивної співпраці з журналістами.

Даша Андреева (Дарья Андреева), SMM-фахівець, автор блогу WishDO, на майстер-класі пояснить, як використовувати Instagram для формування образу музею та залучення нової цільової аудиторії.

Участь у семінарі безкоштовна.
Реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/Yw8VNv
Кількість місць обмежена! Шановні колеги, через великий запит ми скорочуємо запис до 1-ї людини з музею.
Контактна особа: Оля Носко (Olya Nosko)

http://prostir.museum/ua/post/39013


Ревалоризацію архітектурних ансамблів та археологічної спадщини Пліснеська і Підгірців обговорять у Львові

Безумовно, унікальною перлиною Львівщини є культурний ландшафт села Підгірці Бродівського району, що розкинулося на пагорбному пасмові Вороняки. Адже продовж віків у неповторній спадщині села, в місцевих пам’ятках  культури, археології та архітектури VІІ — поч. ХХ століть тут зафіксована історія та мистецько-архітектурна спадщина  не лише України, а також Австрії та Польщі.

Проте сьогодення вимагає пошуку ефективних засобів та шляхів реалізації Програми проведення науково-проектних та реставраційних робіт на  чисельних об’єктах культурної спадщини у цій унікальній  історичній місцевості. Йдеться,   про реалізацію проекту «Ревалоризація архітектурних ансамблів та археологічної спадщини Пліснеська в с. Підгірці». Саме це  й стало спонукальною причиною проведення  представницької Міжнародної науково-практичної конференції, що пройде незабаром у формі  «круглого столу» у НУ «Львівська політехніка».

Учасниками ж конференції будуть: керівники Львівської облдержадміністрації та обласної ради, директор Національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарас Возняк, президент ІКОМОС України Микола Гайда,  поважні гості з Австрії — професор Марина Доерінг-Вільямс (Технічний університет  Відня), доктор Антон Кранер (Університет Інсбрука), архітектор-інженер Герхард Гаузер (Інсбрук), доктор Андреас Венінгер (директор ОЕАД в Україні). А модеруватимуть захід очільники та науковці Національного університету «Львівська політехніка»  — директор  Інституту архітектури професор Богдан Черкес, професор  Микола Бевз, багатолітня дослідниця підгорецької спадщини доцент Ореста Ремешило-Рибчинська, доценти Ігор Бокало та Олег Рибчинський і директор громадської організації «Шолом-Підгірці» Ігор Кавич.

У ході «круглого столу»  учасники обговорять низку питань. Йдеться, насамперед про Програму ревалоризації, тобто переоцінення та переосмислення пам’яток в с. Підгірці, доопрацювання генерального плану розвитку території села  із врахуванням положень розробленої програми та з нанесенням охоронних зон пам’яток та ландшафту. Окремою ж темою стане відновлення унікальної дерев’яної церкви св. Михайла, котра, на жаль, згоріла 18 травня 2006 року. На щастя,  львівські політехніки зберегли її обмірні креслення, виконані ще в 2003 році за участю українських та австрійських студентів під керівництвом викладачів Інститутів архітектури Львова та Відня. Відтак, вперше тут буде представлено проект відтворення згорілої церкви, виконаної харківським студентом під керівництвом фахівців Інститутів архітектури Львівської політехніки та Харківського Національного університету архітектури та будівництва. Експозиція також буде доповнена матеріалами експедицій в заповідник «Стародавній Пліснеськ» за участю фахівців та студентів Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 Ігор Галущак

Львів

http://prostir.museum/ua/post/39019

 


ХХVІ Міжнародна науково-практична конференція «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні»

IMG_20170321_142540_HDR21 – 22 березня 2017 року у приміщенні ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» відбудеться ХХVІ Міжнародна науково-практична конференція «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні», організована 7 науковими та учбовими установами, громадськими організаціями (Науково-дослідним центром «Часи козацькі», Центром пам’яткознавства НАН України і УТОПІК, Інститутом археології НАН України, Інститутом мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, Українським товариством охорони пам’яток історії та культури, Історико-культурною асоціацією «Україна-Туреччина», Уманським державним педагогічним університетом ім. Павла Тичини). У щорічному зібранні науковців, викладачів вишів, музейників, краєзнавців з різних регіонів України (понад 30 міст), Молдови, Туреччини, Польщі обговорять найактуальніші питання вивчення, збереження, популяризації, музеєфікації, актуалізації через включення до туристичних маршрутів нерухомих і рухомих об’єктів доби українського козацтва.

IMG_20170321_141149_HDRДо програми конференції включено понад 120 доповідей і повідомлень стосовно різних проблем дослідження матеріальних і нематеріальних пам’яток післямонгольського періоду, ранньо-модерного часу (від ХІІІ до кінця ХVІІІ століття).

У двох пленарних і чотирьох секційних засіданнях будуть обговорені питання походження українського козацтва, окремих подій його славної історії, різних аспектів життя та діяльності представників козацької старшини, нові знахідки з археологічних досліджень та у музейних колекціях, відкриття науковців у процесі опрацювання писемних джерел.

IMG_20170321_141948_HDRБудуть підведені не тільки підсумки досліджень науковців, а й окреслені перспективи вивчення, упорядкування і використання пам’яток козацької доби. За результатами роботи конференції готується видання 26-ї збірки матеріалів.

IMG_20170321_140724_HDRЗасідання буде супроводжуватися показом нових археологічних знахідок, художніх творів і видань з козакознавчої тематики організацій-учасників.

Оргкомітет конференції


Преc-центр: Історичні пам’ятки України: реальний стан об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО


Шановні колеги, друзі!

Велика загроза культурній спадщині, турбота про яку нас всіх об’єднує – воєнний конфлікт на Сході України.
Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН) у п’ятницю, 24 березня, ухвалила резолюцію про захист об’єктів культурної спадщини, яким загрожують збройні конфлікти.
Метою резолюції, однією зі співавторів якої є Україна, є підвищення ефективності міжнародних зусиль щодо запобігання і протидії знищенню або контрабанді культурних цінностей в умовах збройних конфліктів.
Резолюція засуджує незаконне знищення культурної спадщини, а також викрадення і незаконне вивезення культурних цінностей з територій збройних конфліктів. У ній підтверджується, що такі дії можуть бути розцінені як воєнні злочини, і особи, які вчинили їх, можуть постати перед судом.
Рада Безпеки ООН закликала країни-члени вжити заходів, щоб уникнути незаконного обігу культурних цінностей і співпрацювати з правоохоронцями та судами за підтримки Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).
З цією ж метою рекомендується документувати всі культурні цінності і переміщати їх в безпечні зони на територіях збройних конфліктів.
Генеральна директорка ЮНЕСКО Ірина Бокова назвала ухвалення резолюції “історичним”, наголосивши, що вона засвідчує “визнання важливості культурної спадщини для миру та безпеки”.
Давайте згуртуємся і внесемо потрібні для збереження нашого культурного надбання положення резолюції до ЗУ «Про охорону культурної спадщини», поправки до якого зараз розглядаються в Комітетах ВР.

Голова ГО “Українське товариство охорони пам’яток історії та культури”
М. І. Бур’янова