Архів за 19 Бер 2017


ІНФОРМАЦІЯ МІНКУЛЬТУРИ ЩОДО АКТУ ВАНДАЛІЗМУ, ВЧИНЕНОГО НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ІСТОРИКО-МЕМОРІАЛЬНОГО ЗАПОВІДНИКА “БАБИН ЯР”

image001

У ніч на 18 березня на території Національного історико-меморіального заповідника”Бабин Яр” невідомими особами здійснено акт вандалізму, червоною фарбою облитовідкритий 25 лютого пам’ятник відомій учасниці українського визвольного руху, поетесіОлені Телізі.

Наразі працівниками правоохоронних органів за даним фактом відкрито кримінальнепроваждення. Адміністрацією заповідника здійснюються всі необхідні заходи щодоліквідації наслідків акту вандалізму.

Зі свого боку Міністерство культури України глибоко стурбоване фактом нищення таплюндрування пам’ятника видатній українській громадській та культурній діячці України,що створила трагічну, але героїчну сторінку історії нашої держави.

Мінкультури додатково інформуватиме про хід розслідування цього злочину тасподівається, що винні понесуть покарання за законом.

http://195.78.68.75/mcu/control/uk/publish/article?art_id=245215102&cat_id=244913751


Семінар-інтенсив для музейників “Музейна комунікація” відбудеться в Києві

16388341_10155329894119162_5626076276820036726_n_resized

Як музею успішно комунікувати з аудиторією? Чому журналісти не відкривають ваші прес-релізи? Нащо вести Інстаграм? З чим їсти музейний фандрайзинг? Відповіді на ці та інші найболючіші питання будемо шукати з командою справжніх профі:
Про створення коммунікаційної стратегії розповість Александр Тодорчук (Sasha Todorchuk) – партнер і креативний директор піар-агенції Gres Todorchuk PR, ініціатор створення організації UAnimals, покликаної досягти заборони використання тварин у цирках України.

Александра Ковальчук (Alexandra Kovalchuk), співзасновниця БФ «Маніфест Миру», куратор «Museum For Change», волонтерка та громадська активістка, співзасновниця благодійного фонду «Друзі Музею», поділиться практичним досвідом музейного фандрайзингу з юридичними аспектами та оформленням документів та розповість про те, як вони разом з «Museum For Change» заробили 1 000 000 грн для музею.

Oksana Pavlenko, головний редактор і засновниця сайту thedevochki, розкриє таємниці продуктивної співпраці з журналістами.

Даша Андреева (Дарья Андреева), SMM-фахівець, автор блогу WishDO, на майстер-класі пояснить, як використовувати Instagram для формування образу музею та залучення нової цільової аудиторії.

Участь у семінарі безкоштовна.
Реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/Yw8VNv
Кількість місць обмежена! Шановні колеги, через великий запит ми скорочуємо запис до 1-ї людини з музею.
Контактна особа: Оля Носко (Olya Nosko)

http://prostir.museum/ua/post/39013


Ревалоризацію архітектурних ансамблів та археологічної спадщини Пліснеська і Підгірців обговорять у Львові

Безумовно, унікальною перлиною Львівщини є культурний ландшафт села Підгірці Бродівського району, що розкинулося на пагорбному пасмові Вороняки. Адже продовж віків у неповторній спадщині села, в місцевих пам’ятках  культури, археології та архітектури VІІ — поч. ХХ століть тут зафіксована історія та мистецько-архітектурна спадщина  не лише України, а також Австрії та Польщі.

Проте сьогодення вимагає пошуку ефективних засобів та шляхів реалізації Програми проведення науково-проектних та реставраційних робіт на  чисельних об’єктах культурної спадщини у цій унікальній  історичній місцевості. Йдеться,   про реалізацію проекту «Ревалоризація архітектурних ансамблів та археологічної спадщини Пліснеська в с. Підгірці». Саме це  й стало спонукальною причиною проведення  представницької Міжнародної науково-практичної конференції, що пройде незабаром у формі  «круглого столу» у НУ «Львівська політехніка».

Учасниками ж конференції будуть: керівники Львівської облдержадміністрації та обласної ради, директор Національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарас Возняк, президент ІКОМОС України Микола Гайда,  поважні гості з Австрії — професор Марина Доерінг-Вільямс (Технічний університет  Відня), доктор Антон Кранер (Університет Інсбрука), архітектор-інженер Герхард Гаузер (Інсбрук), доктор Андреас Венінгер (директор ОЕАД в Україні). А модеруватимуть захід очільники та науковці Національного університету «Львівська політехніка»  — директор  Інституту архітектури професор Богдан Черкес, професор  Микола Бевз, багатолітня дослідниця підгорецької спадщини доцент Ореста Ремешило-Рибчинська, доценти Ігор Бокало та Олег Рибчинський і директор громадської організації «Шолом-Підгірці» Ігор Кавич.

У ході «круглого столу»  учасники обговорять низку питань. Йдеться, насамперед про Програму ревалоризації, тобто переоцінення та переосмислення пам’яток в с. Підгірці, доопрацювання генерального плану розвитку території села  із врахуванням положень розробленої програми та з нанесенням охоронних зон пам’яток та ландшафту. Окремою ж темою стане відновлення унікальної дерев’яної церкви св. Михайла, котра, на жаль, згоріла 18 травня 2006 року. На щастя,  львівські політехніки зберегли її обмірні креслення, виконані ще в 2003 році за участю українських та австрійських студентів під керівництвом викладачів Інститутів архітектури Львова та Відня. Відтак, вперше тут буде представлено проект відтворення згорілої церкви, виконаної харківським студентом під керівництвом фахівців Інститутів архітектури Львівської політехніки та Харківського Національного університету архітектури та будівництва. Експозиція також буде доповнена матеріалами експедицій в заповідник «Стародавній Пліснеськ» за участю фахівців та студентів Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 Ігор Галущак

Львів

http://prostir.museum/ua/post/39019