Архів за 05 Кві 2017


До широкої громадськості Глухова

Написати цей лист нас покликало звернення десятьох представників громадськості міста до Громадської ради Міністерства культури України з приводу (цитуємо) «категоричного заперечення проти кандидатури Савицького О.Д. на посаду генерального директора НЗ «Глухів». Ми згодні з тим, що в демократичній державі і влада, і суспільство мають дослухатися до громадської думки. Але і представники громадських організацій, підтримуючи певну позицію, мають чітко розуміти наслідки своїх дій, відповідати за кожне підписане слово.
Хочеться віддати належне авторові цього звернення, адже зрозуміло, що його писала одна людина, добре обізнана з основними завданнями, визначеними статутною діяльністю заповідника, а підписували його ті, хто краєм вуха чув про заповідник, хто не має жодного відношення до галузі культури. Справа в тому, що риторика представників громадськості зачіпає не тільки ділові і професійні якості нашого керівника, а й ставить під сумнів результати роботи всього колективу. Директор – це представницька фігура, яка здійснює керівництво закладом і несе відповідальність за його фінансово-господарську та виробничу діяльність, а виконання всіх напрямків роботи у сфері охорони пам’яток культурної спадщини, науково-дослідної, культурно-просвітницької, експозиційної, інформаційно-видавничої роботи забезпечують керівники структурних підрозділів і безпосередні виконавці. І з легкої руки наших громадських діячів працівники заповідника, які поклали на вівтар служіння українській культурі, пам’яткоохоронній і музейній справі багато років своєї професійної діяльності, різко стали «конформістами і пристосуванцями».
А хтось задумався про те, чому керівника, якому у листі навісили ярлик «анти-
українського елемента, що ставить під сумнів українську державність як історичний фактор», підтримують усі без виключення працівники закладу? Тому, хто буває в нашому колективі і знайомий з його корпоративним духом, не треба нічого пояснювати. У заповіднику працюють люди з різними політичними уподобаннями, але це ніколи не ставало на заваді головного завдання – просувати якісний науковий і музейний продукт, завдяки якому створюється позитивний імідж міста не тільки на загальнонаціональному, а й світовому рівні. Таку оцінку нашій діяльності можуть наразі дати кілька десятків провідних вітчизняних музеїв та історико-культурних заповідників, і вона буде базуватися не на особистих стосунках, а на тих позитивних зрушеннях, які щорічно ми презентуємо перед своїми колегами. Те ж саме можуть сказати крає-
знавці, любителі глухівської історії, звичайні городяни, які постійно відвідують наші заходи, на яких ми намагаємось не повторюватись і кожного разу знаходити щось цікаве, створюючи атмосферу тієї історичної епохи, якій присвячується дійство.
Творчість неможливо втиснути в адміністративні лещата. Наш керівник це зрозумів і став створювати всі необхідні умови для розвитку цієї творчості. І колектив його підтримав. Авторитаризм, тотальна недовіра, відверта брехня і залякування ще ніколи не йшли на користь справі, а нам все це намагаються нав’язати, втягуючи у політичні чвари, створюючи штучно навколо керівництва заповідника надзвичайну подію державного масштабу.
Ми визнаємо свою помилку у тому, що маючи власну газету і інтернет-ресурс, які, до речі, створені і обслуговуються суто працівниками заповідника, недостатньо інформували громадськість про свої проблеми, досягнення і плани на майбутнє. Виправляючи цю ситуацію, запрошуємо всіх у вівторок 4 квітня 2017 р. до нашого закладу на день відкритих дверей. Усі бажаючі матимуть змогу познайомитись з результатами роботи заповідника за останні роки, безкоштовно відвідати музей археології і виставки. Особливо раді будемо бачити на зустрічі з колективом «щиро обурених представників громадськості міста» Р.В. Павленка, І.О. Маринченка, С.М. Хлоня, Д.С. Федченка, Ю.Л. Негребу, Т.П. Александренко, В.А. Троценка, О.К. Понирка, І.Б. Гайдук, Н.І. Глущенко і М.В. Захарченка. Дамо відповіді на всі проблемні питання, у тому числі, хто все ж таки дав дозвіл на будівництво у сквері Шевченка двох павільйонів та кафе навпроти Трьох-Анастасіївського собору. Впевнені, що отримана інформація і щире спілкуватися підуть на користь як громадськості, так і нашому трудовому колективу.

Колектив Національного заповідника «Глухів»
(всього 25 підписів)