Архів за 10 Тра 2017


РЕЗУЛЬТАТИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПАМ’ЯТКООХОРОННОЇ ТОЛОКИ «ДОГЛЯНУТА СПАДЩИНА» В АПОСТОЛІВСЬКОМУ РАЙОНІ

1 квітня Апостолівська районна громадська організація «Правозахисне козацьке товариство «Базавлуцька Січ» разом з Апостолівською організацією ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»  зібралися на старому кладовищі в с. Мар`янське, (колишній Козацький Зимівник Тернівка), щоб підняти з землі дідівські хрести.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОНОГРАФІЇ «ОХОРОНА КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИМИ ЗАПОВІДНИКАМИ ЧЕРНІГОВО-СІВЕРЩИНИ»

Монографія_210715 травня, у понеділок, о 12.00 відбудеться презентація монографії «Охорона культурної спадщини історико-культурними заповідниками Чернігово-Сіверщини» у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу).

Книга видана під грифом Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства НАН України і УТОПІК видавцем Олегом Філюком. Розділи монографії висвітлюють пам’яткоохоронну діяльність Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», Національного історико-культурного заповідника «Качанівка», Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі, Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (м. Батурин), Національного заповідника «Глухів» та Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч».

У колективній монографії висвітлюється історія й основні напрями діяльності історико-культурних заповідників, що знаходяться на території Чернігово-Сіверщини. Особлива увага акцентується на пам’яткоохоронній діяльності заповідників і популяризуванні пам’яток культурної спадщини, що знаходяться в їх підпорядкуванні.

Підготовлено видання колективом авторів: Буренко В.М., Жукова С.П., Заліський О.С., Заліський С.В., Зозуля С.Ю., Кербут Т.В., Кіяшко Л.Г., Коваленко О.Б., Малик Є.І., Непотенко І.В., Руденок В.Я., Сторчака Н.І., Титова О.М., Тупик С.В., Федорченко А.А.

За загальною редакцією С.Ю. Зозулі

Видання розраховане як для науковців, дослідників українського пам’яткознавства та музеєзнавства, так і для широкого кола читачів, що цікавляться вітчизняною історією та старожитностями.

http://oldchernihiv.com/prezentatsiya-monografiyi-ohorona-kulturnoyi-spadshhyny-istoryko-kulturnymy-zapovidnykamy-chernigovo-sivershhyny/


Міжнародний симпозіум кампанологів

SAM_231824-25 квітня в Польщі у містечку Тачишув пройшов Міжнародний симпозіум кампанологів, організований Художнім інститутом Польської Академії Наук, фондом «Testimonia» та власником ливарні дзвонів Збігневом Яном Фельчинським, на який були також запрошені члени Науково-методичного центру дзвонового мистецтва Волинської обласної організації  УТОПІК.

SAM_2366Кампанологи-науковці Польщі, Чехії, Німеччини, Білорусії, Литви говорили про спільну ініціативу вирішення питань, що стосуються розвитку історичних досліджень в галузі дзвоноливарного мистецтва, визначення можливих колективних завдань, потреби об’єднання професійних дослідників в рамках певного інституту. З прямих переговорів і відносин випливає, що дослідницьке співтовариство бачить нагальну необхідність спробувати розширити свою діяльність шляхом її інтенсифікації, обміну результатами досліджень між науковими центрами, а в кінці кінців прийняття основних рішень, таких як підготовка кампанологічної бібліографії та дослідження кампаноциду (нищення дзвонів), складання термінологічного словника з питань дзвоноливарного мистецтва і словника творців дзвонів, що діють в центральній Європі, підготовка стандартних інвентаризаційних описів, призначення централізованого цифрового архіву, створення і функціонування порталу, присвяченого тематиці дзвонів. Учасники симпозіуму говорили про те, що вищезгадані недоліки заважають у повсякденній роботі по розробці детальних дослідних тем і блокують можливість появи більш широких монографічних робіт.

На симпозіумі кампанологічні дослідження Волинського центру дзвонового мистецтва, тенденції розвитку, перспективи міжкультурної співпраці та останні публікації Центру презентувала маґістр Галина Марчук. Історіографічний аналіз досліджень дзвонового мистецтва в Україні зробила к.і.н., секретар ВОО УТОПІК Оксана Сущук. Історик, заступник голови ВОО УТОПІК Іраїда Майданець охарактеризувала історичні мотиви народної кампанологічної практики. Також в рамках цього заходу відбулася презентація нової книги про Луцькі дзвони «Мідний голос віків» Галини Марчук у співавторстві з Надією Севрюковою.

18198112_1825582577706994_1492449600_n(1)18217125_1825582481040337_1115791012_n

Спадкоємний   ливарник  Збігнев Фельчинський запросив учасників на свій завод, що веде історію  лиття дзвонів з 1802 року. Науковці з цікавістю оглядали виробництво і слухали розповідь про сам процес виготовлення дзвонів та мали можливість на восковці залишити свій автограф для майбутнього дзвона, що буде відлитий на згадку про симпозіум.

маґістр Галина Марчук, голова ВОО    УТОПІК, керівник

Науково-методичного центру.