Архів за 09 Гру 2017


6,5 ТЫСЯЧИ ИНТЕРНЕТ-ПОЛЬЗОВАТЕЛЕЙ СКИНУЛИСЬ ДЕНЬГАМИ И КУПИЛИ ЗАМОК ВО ФРАНЦИИ

9d585905d0315811c722c58f1f3ab13a (1)

Люди профинансировали реставрацию памятника.

Шесть с половиной тысяч интернет-пользователей из 45 стран мира собрали 500 тысяч евро на покупку замка Шато Мот-Шанденье на западе Франции.

Теперь каждый благотворитель может называться владельцем королевской недвижимости, пишет Daily Mail. Покупку совершили 1 декабря с помощью сайта Dartagnans.fr, который работает над сохранением культурного наследия.

“Два месяца назад мы начали сумасшедшие сборы. Любовь к наследию победила – и прекрасное будущее только начинается”, – написал в Facebook организатор благотворительных сборов.

Шато Мот-Шанденье был построен в XIII веке возле города Ле Труа-Мутье. Он окружен старым парком и рвом с водой. Все это производит впечатление, будто замок стоит посреди озера.

На судьбу здания пришлось немало испытаний: в Средневековье ее дважды занимали англичане, замок полностью разрушили во время Французской революции, а после тщательного восстановления его сильно повредил пожар в 1930-х годах. Но теперь архитектурная достопримечательность получит еще один шанс на жизнь благодаря тысячам интернет-пользователей.

Новоиспеченные владельцы смогут наведываться в замок, как к себе домой, контролировать и участвовать в реставрации.

Напомним, и среди украинских памятников архитектуры есть немало атмосферных дворцов и средневековых замков, которые хорошо сохранились. Значительная часть старинной застройки располагается в западных регионах. Однако во всех областях

10 заброшенных дворцов и замков Украины, которые могут исчезнуть навсегда
есть важные памятники архитектуры, которые исчезают на глазах.

https://ru.tsn.ua/tourism/6-5-tysyachi-internet-polzovateley-skinulis-dengami-i-kupili-zamok-vo-francii-1056325.html


Чернелицький замок на Прикарпатті планують зробити туристичною родзинкою

news-image: Чернелицький замок на Прикарпатті планують зробити туристичною родзинкою
Чернелицький замок – це один зі 100 чудесних замків, фортець та палаців України. Нині він являє собою руїни замку ХVІІ ст., розташовані в смт. Чернелиця Івано-Франківської області.

Чернелицький замок був збудований в 1659 р. брацлавським воєводою, новим власником м. Чернелиця, володарем Клевані та Жукова, польським магнатом русинського (українського) походження Михайлом Юрієм (Міхал Єжи) Чарторийським. До наших часів в гарному стані дійшла вказана вежа та фрагменти замкового муру.

Саме ці руїни можуть стати туристичною цікавинкою того краю. Таку ідею висловив у соцмережі новий директор Дністровський регіональний ландшафтний парк Михайло Ковтун.

Перед тим, як вкотре відвідати руїни Чернелицького замку ХVІІ ст., але вже в якості директора Дністровського РЛП, завданням якого є також збереження цінних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів на території парку, я ознайомився з багатьма матеріалами, крім загальнодоступної інформації на електронних ресурсах, провів зустрічі та телефонні бесіди з багатьма науковцями та фахівцями. І, тепер, точно знаю, як вдихнути в ці руїни життя – відкрити його для туристів”, - написав Ковтун.

Також директор парку надіється на розуміння, підтримку, сприяння та роботу всіх небайдужих, адже це нелегка і довготривала справа.

http://www.blitz.if.ua/news/chernelyckyy-zamok-na-prykarpatti-planuyut-zrobyty-turystychnoyu-rodzynkoyu.html


Пожежа в Києві: ледь не згоріла унікальна пам’ятка архітектури

У Києві спалахнула пожежа на другому поверсі нежитлового будинку-пам’ятки архітектури, що по вулиці Ільїнській, 5/14.

Про це повідомляє dtp.kiev.ua.

Обійшлося без постраждалих. На місці працювали екіпажі ДСНС, патрульної поліції і швидкої допомоги.

Причини загоряння будівлі з’ясовуються. Вулицю Волоську через пожежу довелось тимчасово перекрити.

За даними Інформаційного зведеного переліку об’єктів культурної спадщини Подільського району станом на 1.05.2017, будинок житловий 1874-1875 рр. за адресою вул. Ільїнська 5/14 є пам’яткою архітектури і має охоронний номер №623-Кв, повідомляє «Сегодня».

Зелена цегляна будівля перебуває на балансі ЗАТ «УкрСАТ». Будівля обгороджена зеленим парканом, проте деяке скло розбите. За даними Подільської РДА, будинок перебуває в аварійно-небезпечному стані. У пропозиціях РДА – повернути будівлю до комунальної власності.

http://vgolos.com.ua/news/pozhezha_v_kyievi_led_ne_zgorila_unikalna_pamyatka_arhitektury_foto_video_293732.html


13 ГРУДНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ “СКЛАДНІ АСПЕКТИ ПОВЕРНЕННЯ ТА РЕСТИТУЦІЇ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ І ЗАКОНОДАВЧІ МЕХАНІЗМИ ЦЬОГО ПРОЦЕСУ”

13 грудня (середа) о 10.00 у конференц-залі Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ, бульв. Т. Шевченка, 12) відбудеться круглий стіл на тему «Складні аспекти повернення та реституції культурних цінностей і законодавчі механізми цього процесу».

Захід організований Міністерством культури України з метою забезпечення фахової дискусії і обговорення складних аспектів законодавчого врегулювання питання повернення і реституції культурних цінностей на сучасному етапі та визначення практичних кроків і взаємодії усіх заінтересованих сторін цього процесу.

Проблема незаконного обігу культурних цінностей та їх повернення країнам походження, в т.ч. повернення незаконно переміщених культурних цінностей в Україну, є актуальною і вимагає вироблення єдиного алгоритму дій різних зацікавлених органів.

Сьогодні існує потреба удосконалення законодавства України в частині повернення і реституції культурних цінностей країнам їх походження, у тому числі культурних цінностей, незаконно вивезених під час Другої Світової війни, з урахуванням норм міжнародного законодавства та з метою встановлення чіткого порядку дій сторін при поверненні чи реституції культурних цінностей.
Повернення та реституція культурних цінностей як один із визначальних напрямів державної політики цивілізованого суспільства постійно перебуває у полі світової уваги політиків, дипломатів, науковців, оскільки від розуміння його сутнісних проявів, усвідомлення ступеню та масштабів втрат культурних цінностей залежить можливість налагодження конструктивного діалогу та вживання раціональних кроків щодо управління процесом повернення культурних цінностей з метою збереження національних культурних цінностей як вияву колективної пам’яті народу, зафіксованої в матеріальному культурному спадку.
Питання сучасного стану справ у царині повернення та реституції культурних цінностей є складним і важливим.
На круглому столі обговорюватиметься широке коло питань, пов’язаних з дослідженням питання повернення і реституції культурних цінностей країнам їх походження, створенням ефективного правового регулювання цього процесу та контролем за переміщенням культурних цінностей.
До участі у круглому столі запрошені науковці, юристи, експерти, посадові особи та громадські діячі.

Організатор: Міністерство культури України
Місце проведення: Національний музей Тараса Шевченка, конференц-зал (м. Київ, бульв. Т. Шевченка, 12)
Час проведення: 10.00 – 16.00
Контактна особа: Пахлова Світлана Євгенівна, тел. 272-48-07.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245312606&cat_id=244913751