Архів за 13 Лют 2018


Круглий стіл урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» «Збереження культурної спадщини: корупційні ризики та шляхи їх подолання»

Український кризовий медіа-центр,

м. Київ, вул. Хрещатик, 2, 15 лютого 2018, 11.00-12.30

Необхідність духовного та національного відродження пов’язана з визначенням ролі держави, органів місцевого самоврядування, громадських організацій у збереженні та охороні культурної спадщини нашої країни. Проте сьогодні маємо багато проблем у реалізації стратегії державного управління щодо охорони, збереження, відродження та розповсюдження історико-культурних надбань.

Під час круглого столу пропонується обговорити корупційні ризики в державному регулюванні охорони культурної спадщини, зокрема:

  • відсутність чіткої процедури та прозорості видачі органами охорони культурної спадщини дозвільних документів;
  • перспективи скасування історико-містобудівних обґрунтувань (ІМО) як фактору «підміни» історико-архітектурних опорних планів;
  • недоліки та корупційні ризики існуючого реєстру культурних пам’яток (набір файлів word). Відсутність електронної бази даних нерухомих пам’яток культурної спадщини;
  • відсутність чіткого регулювання повноважень між центральними та місцевими органами охорони культурної спадщини.

А також, визначити подальші напрямки спільної роботи, побудувати ефективну подальшу співпрацю.

10.45 – 11.00

Реєстрація учасників, кава

11.00 – 11.10 Вітальне слово організаторів. Інформація щодо заходу урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», спрямованого на усунення корупційних ризиків у сфері збереження культурної спадщиниОксана Величко, координатор урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»
11.10 – 11.20 Плани Міністерства культури щодо змін до законодавства про охорону культурної спадщини. Перспективи оновлення ключового профільного закону.Тамара Мазур, заступник Міністра культури України
11.20 – 11.30 Необхідність удосконалення чинного законодавства про охорону культурної спадщини, у тому числі з метою уникнення корупційних ризиківМикола Княжицький, Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності
11.30 – 11.40 Чому забудовуються пам’ятки культури у м. Києві. Що треба зробити, аби зберегти культурну спадщину столиці.Олександр Никоряк, заступник директора Департаменту культури Київської міської державної адміністрації, керівник управління охорони культурної спадщини
11.40 – 12.50 Роль ІМО та історико-архітектурних опорних планів у сфері містобудуванняМихайло Серебряков, проектний менеджер-керівник нормопроектувального департаменту урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»
11.50 – 12.20 Обговорення за участі експертів 

Олена Титова, заступник Голови ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»

Ольга Рутковська, ГО «Андріївський узвіз», член Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ЕКОМОС)

Микола Яковина, голова Міжнародної організації «Блакитний щит»

Олександр Малишев, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім.Корецького

12.20 – 12.30  РезюмеМодератор: Олеся Архипська, проектний менеджер урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»

Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!». Окремі думки, висловлені під час заходу та у матеріалах, є відповідальністю організаторів і не обов’язково відображають погляди Агентства USAID або Уряду США.

Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» —п’ятирічна ініціатива USAID, яка має на меті допомогти Україні у зменшенні рівня корупції та підвищенні підзвітності та прозорості управління. Проект спрямований на розширення повноважень ключових урядових інституцій у боротьбі з корупцією, побудові громадської підтримки та участі в антикорупційних зусиллях та зменшенні толерантності громадян до корупції.


Шановні друзі, кияни!

27750415_1815302092104878_5193760578842975048_nДискусійний клуб Громадської лабораторії «ЧАС НАДБАННЯ», за підтримки Українського товариства охорони пам’яток історії та культури України, Центру пам’яткознавства НАНУ, Платформи розвитку журналістики Укрмедіа та Науково-практичного центру реконструкції історичного середовища, запрошує на ДРУГУ панельну дискусію «МОНЕТИЗАЦІЯ, ЯК СПОСІБ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ» з циклу «Культурна спадщина. Повернення в майбутнє».
Засідання Дискусійного клубу відкривається 15 лютого 2018 р. о 17.00 в приміщенні «Галереї Печерської» (на вул.Лаврській,9, корп.19, ІІ-й поверх).

Прикладом для дискусійного розгляду обрано ПРОСТІР ПОШТОВОЇ ПЛОЩІ – стародавню припортову вітальню Столиці.
Ми вважаємо, що вже давно варто публічно обговорити пріоритети і потреби що очікуються суспільством від стародавньої площі. Важливо звернутись і до витоків ідеї реконструкції та оцінити наявні результати її реалізації. Варто приділити окрему увагу ієрархії цінностей, які містить цей простір для сьогодення та майбутнього. Витоки значення та можливостей Поштової площі зосереджені, звичайно, у минулому.

Основні питання, заплановані до розгляду під час панельної дискусії:

• Які бар’єри сьогодні існують для монетизації культурного надбання та його ефективного використання?

• Яка роль відводиться площі у стратегії розвитку міста?

• Які існують перешкоди використання сучасних ефективних практик у створенні вітчизняних туристичних продуктів середовища площі?

До участі у дискусії передбачено запросити керівництво управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України, Департаменту охорони культурної спадщини, Департаменту містобудування та архітектури, депутатів Київради, Комісії Громадського бюджету, Центру археології м. Києва НАНУ, представників інших зацікавлених сторін, громадських об’єднань, які опікуються питанням музеєфікації пам’ятки археології.

Реєстрація розпочинається о 16.45
Тривалість засідання до 19.30.
Вхід вільний.

За довідками звертатись звертатись за тел.:
+38(050)220-19-21; +38(067)985-72-02

Частина 1. 09.02.2018. Перша панельна дискусія «МОНЕТИЗАЦІЯ, ЯК СПОСІБ ЗБЕРЕЖЕННЯ СПАДЩИНИ»

https://youtu.be/R2iSbxLAodE

https://www.facebook.com/heritagetime/posts/1814051328896621