Архів за 14 Бер 2018


ЗВЕРНЕННЯ МУЗЕЙНОЇ РАДИ ДО СПІЛЬНОТИ

Дорогі колеги!

Як ви знаєте, 4 квітня 2017 року було сформовано Музейну раду, яка є четвертою в історії музейної галузі України. І хоч ми, згідно Положення, є консультативно-дорадчим органом при Міністерстві культури України, утвореним з метою визначення пріоритетних напрямів формування та реалізації національної музейної політики, реалії показують, що лише цим ми обмежитись не зможемо.

До нас постійно надходять звернення і прохання від колег розглянути ті чи інші поточні питання, не менш важливі ніж теорія музейної політики, які іноді вимагають не стільки конструктивного вирішення, як більше уваги, для надання їм ваги. Особливо, коли мова йде про життя регіональних музеїв України. Саме тому на одному з наших перших засідань було прийнято рішення певний час приділяти розгляду цих проблем.

І саме для цього ми закликаємо вас в коментарях під цією публікацією на “Музейному просторі” чи на сторінці Музейної ради в Facebook залишати свої прохання/поради/вимоги чи рекомендації для нашого розгляду на наступному засіданні Музейної ради. Кілька з них ми вже розглянули і маємо рішення. Кілька інших – «зарезервовані» для наступної зустрічі. Але попереду ще багато роботи.

І ми дуже розраховуємо на Вашу участь, небайдужість до нашого з вами життя і майбутнього та розуміння.

http://prostir.museum/ua/post/39966


“НИЩЕННЯ ХАНСЬКОГО ПАЛАЦУ ПРИЗВЕДЕ ДО НЕПОПРАВНИХ ВТРАТ В ІСТОРІЇ СВІТОВОЇ КУЛЬТУРИ” – ЄВГЕН НИЩУК

image0066 березня  під час прес-конференції в ІА УКРІНФОРМ було порушено питання руйнація і знищення пам’яток культурної  спадщини з моменту незаконної анексії АР Крим.

Зокрема, під виглядом реставрації ведуться масштабні незаконні роботи на пам’ятці національного значення «Ханський палац» (охоронний №  285), який відноситься до Історичного середовища столиці кримських ханів в місті Бахчисарай і внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2013 році.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що відомство  неодноразово зверталось  до міжнародних організацій, зокрема, до штаб-квартири ЮНЕСКО та  ІСОМ щодо порушень РФ норм міжнародного та українського законодавства на тимчасово окупованій території АР Крим.

«Ми маємо документальні підтвердження та фотофіксацію проведенням масштабних незаконних робіт на  цій пам’ятці. Те, що має зберегти  автентичний вигляд просто руйнується - ушкоджується та знищується  унікальна черепиця та старовинні дубові балки з Великої Ханської мечеті (Біюк Хан Джамі), сам Ханський палац знаходиться під загрозою, що наносить непоправну шкоду історії та автентичній культурі не лише кримськотатарського народу, а й усього світу», – говорить Євген Нищук.

«Наразі, є багато доказів порушення не лише суверенних прав нашої держави, а й положень низки міжнародних актів щодо збереження культурної спадщини Криму, які ми надали безпосередньо до штаб-квартири ЮНЕСКО. Я особисто мав зустріч з Генеральним директором ЮНЕСКО, публічно заявляв про це під час доповіді перед міністрами багатьох країн у Давосі. Нас запевнили,  що в найближчому і найкоротшому терміні буде відправлена моніторингова місія ЮНЕСКО для огляду стану цих об’єктів. Ми сподіваємося на міжнародні інституції та на наших європейських партнерів в частині  дотримання міжнародних норм щодо захист культурних цінностей, адже  саме Російська Федерація як країна-окупант несе повну відповідальність за збереження об’єктів культурної спадщини та культурні цінності на окупованій ними  території».

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245343898&cat_id=244913751