Архів за 27 Вер 2018


УКРАЇНСЬКІ ЕКСПОНАТИ СТАЛИ ПЕРШОЮ ІНОЗЕМНОЮ ЕКСПОЗИЦІЄЮ В СВІТІ, ДЛЯ ЯКОЇ МУЗЕЙ ГУГУН (ЗАБОРОНЕНЕ МІСТО) ВІДКРИВ СВОЇ ДВЕРІ

image006

У музейному комплексі Гугун (Заборонене Місто), найбільшому музейно-архітектурномукомплексі у світі, відкриттям виставки українських артефактів, розпочалися Дні культуриУкраїни у Китайській Народній Республіці. Це непересічна подія в культурно-мистецькомусередовищі, адже Україна стала першою державою в світі, для якої музей Гугун відкривсвої двері для експозиції. У церемонії відкриття Днів культури України у Китайській НароднійРеспубліці взяли участь Міністр культури України Євген Нищук та Міністр культури та туризму КНР Ло Шуґан.

«Не можу не пишатися, що українські реліквії представлені у найбільшому палацовомукомплексі у світі – музеї Гугун, який щиросердно відкрив свої двері для презентаціїукраїнської культури», – сказав під час виступу Міністр культури України Євген Нищук.«Впевнений, що і надалі дружба та взаєморозуміння між нашими країнамипоглиблюватимуться, сприятимуть розширенню мистецького простору, слугуватимутьпідвищенню зацікавленості пересічних громадян до творчих надбань митців української ікитайської культур. Від усього серця бажаю успіху Дням культури України у Китаї та маюнадію, що українська культура залишить незабутнє враження у серцях китайськогонароду».

Виставка репрезентує українські реліквії – коштовності, старожитності та сучасні прикрасиз бурштину – традиційного матеріалу, який з давніх-давен до сьогодення використовуєтьсядля виготовлення ювелірних виробів. Виставку доповнили сучасні графічні твориукраїнських художників другої половини ХХ – початку ХХІ ст. В сюжетах яких присутніісторичні мотиви трипільської та скіфської доби, сюжети з українського минулого ісучасності. Графічна виставка широко представляє регіональні особливості українськиххудожніх шкіл. Роботи визнаних майстрів старшого покоління і твори молодих художниківдемонструють еволюційний шлях українського образотворчого мистецтва і відображаютьйого стан на межі тисячоліть.

У рамках події в Пекіні також презентували Петриківський розпис – об’єкт нематеріальноїкультурної спадщини України, внесений до Репрезентативного списку нематеріальноїспадщини людства ЮНЕСКО. Всі охочі матимуть можливість долучитись до проведеннямайстер-класів з Петриківському розпису. У рамках Дні культури України у КитайськійНародній Республіці також відбудуться концерти всесвітньо відомого Національногозаслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки.Концерти хору пройдуть на найкращих майданчиках Піднебесної: музейному комплексіГугун (Заборонене Місто) та Міжнародному культурному ЕКСПО Шовкового Шляху та представлять палітру українського народного мистецтва з різних географічних таетнографічних регіонів нашої країни.

 

Довідково: Гугун або «Заборонене місто» є першим з китайських об’єктів, який бувзанесений ЮНЕСКО до списку всесвітньої спадщини людства в 1987 році. Він охоплюєцентральну частину Пекіна, від площі Тяньаньмінь, із півдня на північ, і займає площу 72гектари, містить 980 палацових споруд, а в них 8707 кімнат. Місто оточене стіноюзавдовжки 3400 м і ровом з водою, який називається «Золота вода». Майже все містозабарвлене в два кольори – жовтий і червоний. Він є одним з найбільших в світі музеїв,колекція предметів мистецтва якого налічує близько 1170000 одиниць зберігання.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245417139&cat_id=244913751


Підсумки V Всеукраїнського музейного фестивалю: волинські музейники знову серед кращих!

6у_resized

З 18 по 24 вересня у Дніпрі на базі Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І.Яворницького проходив V Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей та виклики часу». Волинську область на фестивалі представляли в. о. директора Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк та директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич, які презентували свої музейні проекти.

Всього ж у фестивалі взяли участь 57 музеїв та громадських організацій з 17 областей України. До Дніпра приїхало близько 140 музейників з усіх куточків України. Вони презентували 27 міні-виставок, 55 музейних видань та подали 36 заявок на промоушен.

В рамках фестивалю відбулися два круглі столи: «Музеї в Україні» та «Інноваційні динамічні технології в музеї». Пройшла лекція Вікторії Ловак «Позитивний імідж як запорука успіху музею». Музейники змогли побачити вечірню театралізовану екскурсію «Володарі степу: половці» та відвідали Токівські водоспади та Нікопольський краєзнавчий музей.

24 вересня відбулося нагородження переможців V Всеукраїнського музейногофестивалю. Волинський краєзнавчий музей в особі директора Анатолія Силюка отримав нагороду переможця за видання «Музей волинської ікони: книга-альбом. /Александрович В. С., Василевська С. І., Вигодник А. П., Єлісєєва Т. М., Карпюк Л. А., Ковальчук Є. І., Міляєва Л. С., Силюк А. М. – К.: АДЕФ-Україна, 2016. – 400 с., іл.», яке серед 55 поданих музейних видань зайняло почесне ІІ місце у номінації «Каталоги музейних колекцій».

http://prostir.museum/ua/post/41060