Архів за Січень 2019


Шановні колеги! 

Щиро вітаємо Вас з 

Новим 2019 роком та Різдвом Христовим!

 

Бажаємо Вам і Вашим родинам здоров’я, щастя та благополуччя.

Нехай весь прийдешній рік буде сповнений приємних подій,

радісних зустрічей, нових відкриттів і тільки чудового настрою.

Нехай новини будуть хорошими, знайомства приємними, справи вдалими, а неприємності дрібними. А Ваш дім буде повний друзів, любові, посмішок і тепла! Все задумане здійсниться, здоров’я не підведе, а близькі завжди будуть поруч!

 

Всього найкращого у Новому році!

Веселих Різдвяних свят!

 

 

З повагою,

колектив  ГО “УТОПІК” і Центр пам‘яткознавства

НАН України


1

 

 

З повагою,

колектив  ГО “УТОПІК” і Центр пам‘яткознавства

НАН України


ГО «УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО ОХОРОНИ ПАМ’ЯТОК

ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ»

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

м. Київ                                                         № 7               19 грудня 2018 р.

 

Про підсумки  Всеукраїнського огляду

творчих робіт «Збережемо  спадщину –

збережемо Україну».

 Завершено проведення Третього Всеукраїнського огляду  творчих робіт «Збережемо  спадщину – збережемо Україну», який проходив  за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства культури України.

Цей Огляд ще раз підтвердив доцільність таких заходів, викликав зацікавленість дітей та підлітків у виявленні в регіонах, де вони проживають, пам’яток історії та культури, вивчення традицій та звичаїв українського народу. Ними були створені цікаві екскурси в історію свого краю, описи пам’яток, наведені легенди, що  пов’язані із забутими пам’ятками, написані вірші та оповідання, багато малюнків, віршів, описів, представлені роботи з кераміки.

132 учня представили  свої роботи. Найбільш активними в цьому році були навчальні заклади Дніпропетровської області (28 робіт), Донецької області (40 робіт), Рівненської (16 робіт), Тернопільська (22 роботи).

19 грудня 2018р. відбулося урочисте підведення підсумків Огляду, відкриття виставки робіт, представлених на Огляд  та нагородження учасників Огляду Дипломами

Ось на виставці ви бачите ці роботи.

З метою  привернути увагу дітей та підлітків до культурної спадщини України, залучити їх до участі у виявленні в регіонах, де вони проживають, забутих або маловідомих пам’яток історії та культури, заохотити їх до вивчення історії, походження, до охорони та популяризації пам’яток; з метою виховання у молоді історичної пам’яті, формування почуття патріотизму, глибокої поваги до історико-культурних надбань українського та інших народів, що проживають на території України,  наше Товариство ось вже третій рік поспіль проводить Всеукраїнський огляд творчих робіт дітей та молоді на цю тему.

 Голова Товариства М.І.Бур’янова


Третій  Всеукраїнський огляд творчих робіт дітей та юнацтва «Збережемо  спадщину – збережемо Україну» Список учасників – переможців двох етапів

 № п/п Прізвище, ім’я, по-батькові автора роботи Освітній заклад

 

Прізвище, ім’я, по батькові керівника
Вінницька обл. 
1 Волошин Віталій, 15 років  Професійний ліцей сфери послуг м.Хмільник Волошина Алла Миколіївна; Юхименко Тетяна Геннадіївна
2 Гусь Марина, 17 років Професійний ліцей сфери послуг м.Хмільник Доценко Олександра Іванівна 
3 Дерев’янко Інна, 15 років  Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості Гандзій Олександра Володимирівна
4 Івашко Олександр. 16 років  Професійний ліцей сфери послуг м.Хмільник Волошина Алла Миколіївна
5 Карловський Єгор,17 років  Державний ПТЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійно- технічне училище залізничного транспорту» Іванова Олена Геннадіївна 
Дніпропетровська обл. 
6 Блуденко Поліна, 5років  КДНЗ  №21 «Казка» Дощенко Інна Олександрівна 

8

 

9

 

10

 

11

Біла Тетяна, 12 років 

Ліпова Анастасія, 12 років

 

Нетіс Марія,11 років.

 

Пархоменко Ольга,14 років

 

Терещенко Уляна, 11 років

Криворізька міська музична школа № 3 Любас Маріанна Анатоліївна 
12 Бурлака Анна, 14 років Криворізька педагогічна гімназія, гурток «Палітра» Янчевська Інна Владиславівна

 

13 Бормінський Максим,11 років Криворізька загальноосвітня школа № 103 Яцишина Оксана Володимирівна
14 Вовк  Майя, 12 років  Криворізька ЗОШ №75  Шакула Оксана Володимирівна 
15 Водоп’ян  Ірина, 17 років НВК-академічний ліцей №15 Василіженко Анна Юріївна 
16 Дрьомова Елизавета, 12 років  КЗ «СЗШ №5 ім.Г.Романової» Кам`янської міської ради Горяінова  Світлана Вікторівна 
17 Єрмошенко Анна, 15 років  Криворізька ЗОШ №66 Бойко Світлана Миколаївна 
18 Єфремова Дар’я, 9 років Зеленобалківський НВК Дерхо Віктор Вікторович
 19 Косенко Лоліта, 15 років  НВК №24, м. Кам’янське Ісак Тетяна Вікторівна 
20 Куксенко Артем, 10 років  НВК №15, м.Камянське Василіженко Анна Юріївна 
21 Кулаженко Даниїл, 14 років Криворізька ЗОШ №90 Кулаженко Олена Анатоліївна
22  Куниця Анжела, 15 років Криворізька педагогічна гімназія Янчевська Інна Владиславівна 
23 

24

 

25

Кичанова Тетяна, 13 років 

Сазанська Анна, 9 років

 

Троценко Дарія, 16 років

 

Станція юних техніків Тернівського району, м.Кривий Ріг Литвинчук Ольга Михайлівна 
26 Левченко Кристина, 14 років  СЗШ №5 ім.Г.Романової»,  м.Кам`янське Горяінова  Світлана Вікторівна 
27 Прокопюк Вероніка, 14 років СЗШ №6,  м.Камянське Федіна Олена Володимирівна 
  28 Рубанова Марія, 15 років  КЗШ №15  ім. М. Решетняка, м. Кривий Ріг Венгерак Тамара Олексіївна
29 Синяговська Аліна, 13 років  Криворізька ЗОШ №90 Кулаженко Олена Анатоліївна
30 Філін Микита, 15 років  НВК №70 м.Дніпро
31 Печінкіна Маргарита, 15 років НВК №70 м.Дніпро Наказіна Надія Іванівна 
32 Шепілова Вікторія, 16 років КЗШ №15  ім. М. Решетняка, м. Кривий Ріг Коломоєць Тетяна Вікторівна
Донецька обл. 
33 

34

Дубікова Кристіна, 6 років 

Дриг Володимир, 6 років

 

Водянська ЗОШ №11, смт Водянське

 

Лагойко Тетяна Валентинівна
35 

36

Зоненко Богдан, 15 років 

Зоненко Тарас, 11 років

Привільська ЗОШ Зоненко Галина Вікторівна 
37 Іванова Ангеліна,  15 років Авдіївська ЗОШ Щербініна Олена Володимирівна

 

38 

39

Козачко Нікіта, 15 років 

Гусакова Анна,14 років

Привільська ЗОШ Зоненко Галина Вікторівна
 

40

 

41

 

42

 

43

 

44

 

45

 

46

 

47

 

 

48

 

 

49

 

50

 

51

 

 

52

 

53

Захаріна Валерія, 15 років

 

Злобіна Євгенія, 15 років

 

Киященко Єва, 16 років

 

Ковзель Анастасія,17 років

 

Косолап Тая, 16 років

 

Кулік Анастасія, 14 років

 

Лагно Уляна, 11 років

 

Полоник Руслана, 14 років

 

Симашова Анастасія, 14 років

 

Скицька Анна, 16 років

 

Фомічова Лілія, 10 років

 

Чуріканова Катерина, 14 років

 

Юрченко Єгор, 12 років

 

Юхимець Рената, 10 років

 

Краматорська художня школа Новікова Ірина Олександрівна

 

Рой Тетяна Володимирівна

 

Каминіна Марина Сергіївна

 

Андрієнко Алліта Віталіївна

 

54 Кукла Євген, 16 років  Бахмутська ЗОШ №18
55 

56

Оніщук Марія, 11 роківМисик Аліна, 10 років Водянська ЗОШ №11, смт Водянськ Хижко Анастасія Ігорівна 
57 

58

Лисенко Поліна, 15 років 

Кузнецова Юлія, 13 років

Привільська ЗОШ Зоненко Галина Вікторівна 
59

 

60

Пазюра Поліна, 11 років

 

Рибальченко Дар’я,

11 років

Новодмитрівський НВК,м.Костянтинівка Тимофеєва Ія Павлівна
61 Пожидаєва Олександра,6 років

 

Водянська ЗОШ №11,смт Водянськ Пожидаєва Юлія Григорівна
62 Саприкін Віктор, 15 років Білозерський освітньо-культурний центр Добропільської міської ради  Лєпілєна Лілія Чеславівна
63 Скицька Софія, 15 років  Лиманська ЗОШ № 5 Шеїн Юлія Леонідівна
64 Тендітна  Поліна, 12 років  Лиманська ЗОШ № 3  Щербина Олена Олександрівна 
65 Тімченко Софія, 10 років Золотопрудська ЗОШ Момот Надія Миколаївна 
66 Шнурко Давид, 11 років Привільська ЗОШ Шнурко Юлія Олександрівна 
67 

68

Шнурко  Софія, 14 років 

Полуніна Юлія, 14 років

 

Привільська ЗОШ Зоненко Галина Вікторівна 
69 Штаненко Давид, 5 років Водянська ЗОШ №11 м.Добропілля Лагойко Тетяна Валентинівна 
70 Юхновець Кароліна, 16 років Лиманський міський Центр позашкільної роботи Мацегора Вікторія Юріївна 
71 Юрченко Дмитро, 12 років Маріупольська гімназія № 2  Клєр Ірина Георгіївна 
             Житомирська обл.
72 Васильєв Олександр, 11років

 

Садківська ЗОШ Фірфіцька Галина Вікторівна
73 

74

 

75

Ковбасюк Діана, 10 років 

Ніколаєва Діана, 12 років

 

Рясіченко Марія, 10 років

 

Андрушівська школа мистецтв Чупринська Леся Вікторівна
Ів-Франківська  обл. 
76 Прокопишин Ангеліна, 12 років  Солотвинський НВК 

 

Гут-Прокопишин Вікторія Сергіївна
77 Босечко Діана, 16 років Бортнікивський НВК Гарасимів Любов Василівна
78 Гаврилюк Олександр, 16 років Надвірнянська районна станція юних техніків Гаврилюк Ігор Миколайович
79 Іванчук Олег, 13 років Надвірнянська ЗОШ №3 Гаврилюк Мар’яна Володимирівна
80 Мартинюк  Ірина, 15 років Пнівська ЗОШ Приймак Надія Дмитрівна
81 Николюк  Богдан, 15 років Гвіздської ЗОШ Бойко Катерина Миколаївна
82 Паньків Юлія, 15 років  Надвірнянський фізико-математичний ліцей Волошинович Алла Володимирівна
83 Солтицька Софія, 15 років Пнівська ЗОШ Верета Сергій Михайлович
84 Філіпчук Остап, 13 років.  ЗОШ№4,м.Коломия Скільська Галина Іванівна
Рівненська обл. 
85 Антикало Вікторія, 12 років  Карпилівська ЗОШ Гучок Ніна Петрівна
86 Бабак Оксана, 11 років  Крупецький центр дитячої та юнацької творчості «Креатив» Бабак Богдана Богданівна
87 Борак Аліна, 13 років  Привільненська ЗОШ

Довжик Тетяна Василівна

 

88 Вус Мирослава, 12 років Карпилівська ЗОШ Усач Катерина Іванівна 
89 Бричка  Вікторія,   10 років  Карпилівська ЗОШ Бугайчук Валентина Миколаївна
90 Гордійчук Віктор, 14 років  Котівська ЗОШ Гордійчук Оксана Леонтіївна
91 Гучок Настя,  9 років Карпилівська ЗОШ Бугайчук Валентина Миколаївна
92 Кулакевич Карина, 13 років Рокітнівський НВК Маринич Марія Михайлівна 
93 Лощиць Іван, 15 років  Глиннівський НВК Скаковець Іван Петрович
94 Лукьянчук Вікторія, 14 років Карпилівська ЗОШ Осипчук  Ірина Сергіївна 
95 Малащук Катерина, 14 років  Котівська ЗОШ Малащук Людмила Степанівна
96 Минько Ірина, 15  років Зарічненська ЗОШ Полюхович Інна Іванівна
97 Матюшок Ірина, 11 років Крупецький центр дитячої та юнацької творчості «Креатив» Прокопчук Неля Федорівна
98 Прокопович Катерина, 11років Рокитнівський НВК Прокопович Лариса Василівна 
99 Тимчук Катерина, 14 років Котівська ЗОШ Трофімчук  Надія Іванівна 
100 Шевчук Вікторія, 11 років  Карпилівська ЗОШ Стецько Світлана Василівна
             Сумська обл. 
101 Мельник Дмитро, 14 років  Роменська міська Мала академія наук учнівської молоді Шульга Юлія Геннадіївна 
Тернопільська обл. 
102 Богоніс Марія-Діана Андріївна НВК «ЗОШ-гімназія» м.Копичинці Миколаєнко Тетяна Василівна
103 Гойда Наталія, 14 років  Бучацький ліцей Михайлів Ганна Степанівна
104 Клизуб  Ірина, 15років НВК «ЗОШ-гімназія» м.Копичинці Липка Оксана Романівна
105 Кравець Христина,13 років НВК «ЗОШ-гімназія» м.Копичинці Кравець Леся Ярославівна
106 Липка Віталіна, 11років НВК «ЗОШ-гімназія» м.Копичинці Липка Оксана Романівна
107 Лопатнюк Олександра, 11 років. Гусятинський районний центр дитячої та юнацької творчості Нестерович Світлана Богданівна
108 Ляхович Ірина, 11 років Школа НВК «Кременецька ЗОШ №5-ДНЗ» Марченко Алла Василівна 
109 

110

Назаркевич Оксана, 12 років 

Шовдра Ірина, 9 років

Гусятинський районний центр дитячої та юнацької творчості, гурток «Юнкор»  Нестерович Світлана Богданівна
Харківська обл.
111 

112

 

113

Адамчук Ілля, 11 років 

Адамчук Поліна. 10 років

 

Баранова Єлізавета, 17 років

КЗ «ЦДЮТ», м.Харків Подрєзова Олена Степанівна 
Херсонська обл.
114 Щегельський Валентин, 11 років. Михайлівська ЗОШ Василенко Вікторія Василівна
 Чернігівська обл.
115 Гарус Маргарита, 14  років  Ріпкинська гімназія ім..Софії Русової Костенок Ірина Михайлівна
116 Ананенко  Дар’я, 13 років  ННВК № 16 «Престиж», м.Ніжин Риженко Лариса Вікторівна
117

 

118

Василенко Юлія,  11 років

 

Лахно Катерина, 13 років

ННВК № 16 «Престиж», м.Ніжин Лісогор Ніна Миколаївна 
119 Душина Софія Новгород-Сіверський РМК
120

 

121

Павлюченко Мирослава, 13 років 

Ревенчук Єгор, 12  років

 

Ніжинська ЗОШ №2 Курочка Тетяна Володимирівна

 

122 Хоменко Вікторія, 14 років  Носівська міська гімназія Хоменко Ніна Миколаївна (Вчитель Іржавецького НВК ) 
Чернівецька обл.
123 Батовська Софія,  12  років.  Хотинська гімназія, 7-Б клас Бейчук Інна Вікторівна
124 Верміяш Анна, 13 років Мигівський НВК Клапійчук Олександра Володимирівна 
125 Жога Уляна, 15 років. Вижницька гімназія Черкач Наталя Іллівна 
126 Мунтян Ксенія, 9 років МПДЮ Бойчук Наталія Романівна 
127 Никоряк Святослава  Чернівецька ЗОШ №38 Жук Тетяна Борисівна 
128 Постулатій Самуїл, 14 років Черленівська ЗОШ Скакун Алла Леонідівна 
129 

130

Том’юк  Христина, 13 років 

Яремчук Олександр 14 років

 

Буковинський центр мистецтв Жебчук Анастасія Вікторівна 
131 Стражир Крістіна, 15 років1. Мигівський НВК Клим Зіна Танасіївна
132 Хрупало Івасилина, 11 років Київська спецшкола №85 Порешна Оксана Станіславівна
133 Каримов Кирило, 14 років Київської школи №132 Пірс Алла Пантелеймонівна

 

134 Каримова  Поліна, 15 років Український гуманітарний ліцей Київського національного університету ім.Тараса Шевченка Головай Ірина Андріївна

 


Науково-дослідний центр “Часи козацькі”

ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» (ГО «УТОПІК»)

Центр пам’яткознавства НАН України і УТОПІК

Історико-культурна асоціація “Україна – Туреччина”

Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України

XХVІІІ Міжнародна науково-практична конференція

Нові дослідження пам’яток
козацької доби в Україні

21–22 березня 2019 р.

Конференція присвячується підсумкам досліджень пам’яток козацької доби в Україні за останні роки, плануванню робіт на 2019 рік. Будуть працювати секції:

— пам’яток археології та музейних пам’яток;

— писемних джерел та історіографії;

— історії та краєзнавства козацької доби;

— тюркологічних досліджень.

Планується видати збірку матеріалів конференції. Для публікації матеріалів доповіді необхідно надати електронну версію на носії (під час реєстрації) або надіслати її на e-mail виключно на цю адресу: ukrtopik@gmail.com із поміткою “для 28 козацької конференції”.

 

Вимоги до оформлення матеріалів:

  • Доповідь виконана в текстовому редакторі Word з розширенням *.doc; шрифт Times New Roman, кегль 10, інтервал 1, поля 2,0 см з усіх боків, абзацний відступ – 0,5 см обсягом до 5–6 сторінок формату А4. На першій сторінці у правому верхньому кутку – ім’я, прізвище автора (шрифт жирний: Оксана Черних), у дужках (назва міста: Київ), посада, вчене звання: директор, кандидат історичних наук. Назву статті друкувати по центру звичайними літерами (шрифт жирний: Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні).
  • Літературу і джерела слід наводити у квадратних дужках з їх наскрізною нумерацією після тексту статті (напр.: [3, 25], де перша цифра – номер джерела у списку; друга – сторінка. Література оформлюється відповідно до вимог ДАК України.
  • Таблиці та малюнки (ілюстрації, графіки, схеми тощо: 1–5 шт.) окремим файлом кожна, на тому ж або окремому носії; розширення не менше 200 dpi, їх розміри не повинні перевищувати ½ сторінки та представлені окремо у форматі *.jpeg або *.tiff. Не допускаються схеми та малюнки у вигляді малюнків MS Word. (кожна ілюстрація має бути обов’язково підписана та позначена в тексті) (список ілюстрацій – окремим файлом!)
  • Нумерацію сторінок не ставити !!!

Можлива участь у роботі конференції без публікації матеріалів – за заявленою темою доповіді чи повідомлення.

Учасники конференції сплачують організаційний внесок 50 грн., який включає організаційні витрати на проведення конференції, видання програми. Друк статті у збірнику складає 100 грн. (у вартість входить: редагування статті; електронна версія збірки у форматі .pdf). Організаційний комітет повідомляє про можливість придбання збірки конференції в паперовому форматі, вартість якої складає 250 грн. (до суми входить: редагування статті; друк статті; електронна версія книги у форматі .pdf; 1 авторський примірник збірника у паперовому вигляді). Оплату можна здійснити під час реєстрації або надсилайте на  р/р, який знаходиться у прикріпленому файлі.

Увага!

Матеріали, виконані не за вказаними вимогами,  друкуватися не будуть!!!

Конференція відбудеться 21–22 березня 2019 р. в приміщенні ГО УТОПІК (м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп.19). Проїзд: від залізничного вокзалу “Київ-Пасажирський” (ст. метро “Вокзальна”) до ст. метро “Арсенальна”, далі — автобусом №24 або тролейбусом №38 (3 зупинки) до зупинки “Церква Спаса на Берестові»; від Київського центрального автовокзалу – маршрутним таксі №470 до тієї ж зупинки. Початок засідань: 21.03.2019 – о 12.00 год., 22.03.2019 – о 9.00 год.

Для складання програми засідань просимо повідомити тему Вашого виступу до 1 березня 2019 р.

Проїзд, проживання та харчування за рахунок сторони, що їх відряджає, або за власний рахунок учасників конференції.

 

Телефон / факс для довідок: 280-78-79.

e-mail: ukrtopik@gmail.com                                                                    ОРГКОМІТЕТ