На Кіровоградщині відкрито меморіальну дошку українському бібліографу й літературознавцю Федору Кузьмовичу Сарані

01

26 вересня 2016 року у селі Йосипівка Новомиргородського району Кіровоградської області відбулась зустріч, присвячена 95-річчю від дня народження відомого українського бібліографа Федора Кузьмовича Сарани:  Федір Сарана народився і навчався в Йосипівці, постійно приїздив у село, спілкувався з педагогами, краєзнавцями, журналістами, щедро дарував свої твори. За заповітом похований на місцевому цвинтарі поруч із батьками.

До програми зустрічі було включено екскурсію «Історію школи, традицій і долей людських – про це дізнаємось із музеїв шкільних» – стежинами  шкільних кімнат-музеїв; презентацію про життя і творчість Ф.Сарани «У цім краю, де серця рідна пристань». З ініціативи педагогічного колективу школи (директор Тетяна Горобець), за підтримки сільської ради на кошти громади виготовлено меморіальну дошку відомому земляку, яку було відкрито під час урочистої лінійки на приміщенні Йосипівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний начальний заклад».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA В урочистостях взяла участь Надія Лісняк, голова Кіровоградської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Інформаційні ресурси з теми: Напередодні Тетяна Сарана-Коровіна передала до фондів обласного краєзнавчого музею колекцію творів Архипа Тесленка з колекції свого батька – Федора Сарани, який у 1956 році склав тематичний бібліографічний покажчик http://kokm.kr.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=890:zustrichi-z-korovinoyu-tetyanoyu-fedorivnoyu-z-nagodi-95-richchya-vid-dnya-narodzhennya-sarani-fedora-kuzmovicha&catid=43:zakhodi&lang=ua&Item Регіонально-культурологічний проект «Кіровоградщина – Кобзареві» (До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка) http://koippo414.at.ua/index/fedir_kuzmich_sarana/0-150. Світлана Орел «Шевченківський словник родом із Кіровоградщини»: http://vn.strichka.com/article/44998942.04

 Л.Гайда