У КИЄВІ ОБГОВОРИЛИ ВАРІАНТИ ПОЛІПШЕННЯ СИТУАЦІЇ ЗАБУДОВИ ІСТОРИЧНОГО ЦЕНТРУ СТОЛИЦІ

Заступник Міністра культури України Тамараimage006

Мазур взяла участь у спільному засіданні на тему «Історико-містобудівне обґрунтування: інструмент корупціонерів для нищення історичного центру», ініційоване Міжфракційним депутатським об’єднанням «За Київ», разом з підкомітетом з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції.
У засіданні взяли участь народні депутати України, представники Київської облдержадміністрації, КМДА, Державної архітектурно-будівельної інспекції, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та представники громадськості.

Тамара Мазур проінформувала присутніх щодо існуючих нюансів визначення історико-містобудівного обґрунтування, а також визначила межу повноважень Міністерства культури зокрема, у питанні погодження будівництва в історичному центрі міста Києва. При цьому, вона наголосила, що більша частина звинувачень, які останнім часом лунають на адресу Міністерства культури України, є абсолютно необґрунтованими та безпідставними і знаходять поза межами компетенції відомства.

«Якщо ми говоримо про охорону культурної спадщини, зокрема про погодження будівництва в історичному центрі Києва, ми керуємося положеннями Закону України «Про охорону культурної спадщини», нормативно-правовими актами, розробленими на підставі цього Закону, а також Положенням про Мінкультури, яке чітко визначає повноваження та механізм діяльності Мінкультури у конкретно визначеному випадку», – сказала Тамара Мазур.

Заступник Міністра культури наголосила, що історико-містобудівне обгрунтування є виключно науковою концепцією будівництва, яке не дає дозвіл на початок будівництва. Тамара Мазур також представила пропозиції Міністерства культури стосовно піднятих проблемних питань, пов’язаних з ІМО. Зокрема, поінформувала, що Мінкультури розроблено проект постанови КМУ, яким пропонується внести зміни в постанову Кабміну № 318, скасувавши необхідність розробки та затвердження ІМО в тих історичних місцях, де є затверджені в установленому порядку історико-архітектурні опорні плани.
«За своєю ідеєю ІМО мали б лягати в основу майбутніх історико-архітектурних опорних планів», – наголосила вона.
Нами так само пропонується встановити перехідний період від 3 до 5 років для завершення робіт з розробки та затвердження історико-архітектурних опорних планів там, де вони не розроблені до цього часу всупереч вимогам Закону. На перехідний період в таких історичних місцях буде розроблятися ІМО. Однак, по закінченню перехідного періоду, у разі відсутності історико-архітектурних опорних планів, будівництво буде взагалі заборонено».

Під час зустрічі також були розглянуті варіанти поліпшення ситуації забудови історичного центру Києва, а також налагодження співпраці між громадськістю та представниками центральних органів влади.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245193421&cat_id=244913751