До Дня пам’яток історії та культури (18 квітня)

Керівникам відокремлених підрозділів

ГО «Українське товариство охорони

 пам’яток історії та культури»

 Громадська організація «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» започатковує  ВСЕУКРАЇНСЬКУ ПАМ’ЯТКООХОРОННУ ТОЛОКУ «ДОГЛЯНУТА  СПАДЩИНА».

           Дата проведення Першої  Толоки – 13 квітня 2017 року.

Мета проекту: привернути увагу до  стану справ щодо захисту і збереження культурної спадщини України державних та громадських організацій і установ управлінського, екологічного та пам’яткоохоронного напряму, виборних та інших органів територіальних громад,  органів управління освіти і освітніх установ, суб’єктів туристичної діяльності та інших зацікавлених установ та осіб.

Щорічне проведення Всеукраїнської Толоки сприятиме  дієвому громадському контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері охорони культурної спадщини, імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, розвитку  культурного середовища, збереженню автентичності  історичних культурних ландшафтів, їх туристичного потенціалу, ефективному використанню місцевих природно-рекреаційних ресурсів, створенню туристично-привабливого іміджу України як держави, багатої на пам’ятки історії та культури, що дозволить скоригувати уявлення про феномен культурної спадщини, принципи її збереження та актуалізації  в якості  ресурсу економічного розвитку регіону і держави.

Проведення Толоки має неабияке виховне значення. Вона сприятиме єднанню та консолідації сил, які стоять на захисті культурного надбання України.

Участь дітей та підлітків у Толоці сприятиме поширенню їх знань, конкретному вивченню історії та походження історичних пам’яток, вихованню  історичної пам’яті, формування почуття патріотизму, глибокої поваги до історико-культурних надбань українського та  інших народів, що проживають на території України та за її межами.

Підсумки Першої Толоки будуть висвітлені на сайті Товариства, в засобах масової інформації.

Для організації та проведення Першої Толоки прошу провести відповідну роботу на місцях, а саме:

 • до 3 березня 2017 р. створити Штаби для проведення Толоки; проробити це питання з державними і громадськими організаціями та установами на місцях: управлінського, екологічного та пам’яткоохоронного напряму, з суб’єктами туристичної діяльності, з членами територіальних громад, з освітніми установами та ін.; проінформувати  і залучити до її організації та висвітлення місцеву владу,  бізнес-структури та ЗМІ, інших зацікавлених установ та осіб;
 • до 7 березня 2017 р. надіслати до штабу УТОПІК ( на адресу: 01015, Київ, вул. Лаврська 9, корп. 19  або на e-mail: <utopik-ukraine@yandex.ru>) для включення до загального плану проведення Толоки  наступну інформацію:
 • обраний для проведення Толоки об’єкт чи об’єкти;
 • координати контактної  особи;
 • інформацію про організаторів та партнерів.

наприкінці дня 13 квітня надіслати до штабу УТОПІК коротку інформацію про підсумки проведення Першої Толоки на місцях.

Для проведення Толоки радимо обрати  такі об’єкти:

 • об’єкти, занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України;
 • замки, фортеці, старі млини, кам’яниці;
 • щойно виявлені пам’ятки історії та культури;
 • будівлі, що мають історичну цінність;
 • цвинтарі, поховання воїнів, що загинули під час Другої світової війни, воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО;
 • природно-ландшафтні заповідники, меморіальні сквери тощо
 • та ін.

Для висвітлення цілей та мети Толоки плануємо провести в приміщенні Товариста (м.Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 19) у двадцятих числах березня прес-конференцію.

 

Голова Товариства,

кандидат історичних наук,  Заслужений працівник культури України

М. І.  Бур’янова