ХХVІ Міжнародна науково-практична конференція «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні»

IMG_20170321_142540_HDR21 – 22 березня 2017 року у приміщенні ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» відбудеться ХХVІ Міжнародна науково-практична конференція «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні», організована 7 науковими та учбовими установами, громадськими організаціями (Науково-дослідним центром «Часи козацькі», Центром пам’яткознавства НАН України і УТОПІК, Інститутом археології НАН України, Інститутом мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, Українським товариством охорони пам’яток історії та культури, Історико-культурною асоціацією «Україна-Туреччина», Уманським державним педагогічним університетом ім. Павла Тичини). У щорічному зібранні науковців, викладачів вишів, музейників, краєзнавців з різних регіонів України (понад 30 міст), Молдови, Туреччини, Польщі обговорять найактуальніші питання вивчення, збереження, популяризації, музеєфікації, актуалізації через включення до туристичних маршрутів нерухомих і рухомих об’єктів доби українського козацтва.

IMG_20170321_141149_HDRДо програми конференції включено понад 120 доповідей і повідомлень стосовно різних проблем дослідження матеріальних і нематеріальних пам’яток післямонгольського періоду, ранньо-модерного часу (від ХІІІ до кінця ХVІІІ століття).

У двох пленарних і чотирьох секційних засіданнях будуть обговорені питання походження українського козацтва, окремих подій його славної історії, різних аспектів життя та діяльності представників козацької старшини, нові знахідки з археологічних досліджень та у музейних колекціях, відкриття науковців у процесі опрацювання писемних джерел.

IMG_20170321_141948_HDRБудуть підведені не тільки підсумки досліджень науковців, а й окреслені перспективи вивчення, упорядкування і використання пам’яток козацької доби. За результатами роботи конференції готується видання 26-ї збірки матеріалів.

IMG_20170321_140724_HDRЗасідання буде супроводжуватися показом нових археологічних знахідок, художніх творів і видань з козакознавчої тематики організацій-учасників.

Оргкомітет конференції