ВИШИТА МОЛИТВА ДУХУ

афіша сашиУже впродовж багатьох років Волинська обласна організація  УТОПІК співпрацює з районним краєзнавчим музеєм м. Костопіль на  Рівненщині. Нами було спільно проведено багато виставок членів культурно-мистецької секції нашого Товариства. Костопільчани завжди радо зустрічають наших майстрів: вишивальників, художників, гончарів та ін. І ось, гарного весняного дня ми знову мали нагоду завітати до сусідів.

23 березня у костопільському районному краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття персональної виставки волинського майстра-вишивальника, члена нашого товариства – Олександра Антоновича Шума «Вишита молитва духу». На відкритті виставки виступили заступник голови Костопільської райдержадміністрації Оксани Кіптель, голова Волинської обласної організації товариства охорони пам’яток історії та культури Галина Марчук, секретар товариства, к.і.н. Оксана Сущук, вихованці районного будинку школярів та юнацтва – фольклорний ансамбль «Ладовиця» (керівник Оксана Красун).

учасники виставки
Присутні на виставці костопільчани, студенти та викладачі медколеджу були щиро здивовані, що виявляється вишиванням – цим ніби суто жіночим художнім ремеслом, може займатися чоловік. Руки, які звикли до столярської справи, можуть тоненькою голкою мережити на полотні барвисті візерунки.

Олександр Шум родом з Любомльського району, але вже довгий час мешкає в Луцьку. Митець-вишивальник розповів, що  першою серйозною роботою в дитинстві була модна в ті часи накидка на телевізор, а вже потім  майстерності вишивання навчала мама. Навчання в технічному училищі та служба в армії на деякий час перервали це захоплення. І тільки у зрілому віці Олександр Антонович взявся знову за голку, з якою не розлучається уже впродовж 15 років. В основному майстер вишиває ікони, хоча зараз переходить до відтворення класичних мистецьких шедеврів. Свого часу його благословив на справу, нині покійний, отець-доктор Дмитро Блажейовський – відомий творець вишитих ікон й засновник Музею вишиваних ікон у Львові.  Олександр Шум вважає отця Дмитра своїм духовним наставником, взірцем майстерності. Свої перші роботи він вишивав  саме за ескізами Блажейовського.

«Лише людина багата духовно може творити справжні шедеври мистецтва, які випромінюють світло благодаті, лікують людські душі. Саме таку можливість – доторкнутися серцем до прекрасного, відчути душевну насолоду і радість буття подарував нам сьогодні майстер» так сказав на відкритті  виставки  директор  районного музею – Анатолій Вакулка.

ікони

І справді, вишиті ікони та картини волинянина неймовірної краси!

Голова ВОО УТОПІК Галина Марчук

На фото: Анатолій Вакулка –директор музею,

                  Олександр Шум  – майстер вишивки,

                  Юрій Кузнюк – заступник голови районної ради,

                  Галина Марчук – голова ВОО УТОПІК