МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ПРАЦЮЄ НАД УНОРМУВАННЯМ ПОРЯДКУ ВИДАЧІ ДОЗВОЛІВ НА ПРОВЕДЕННЯ АРХЕОЛОГІЧНИХ РОЗВІДОК ТА РОЗКОПОК

image004Про це повідомила  заступник Міністра культури Тамара Мазур під час дискусії на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі  де представники  археологічного середовища закидали Міністерству культури  саботування  здійснення  археологічних  досліджень.

«Мінкультури  активно займається цим питанням і працює над  унормуванням видачі дозволів археологічних розвідок  та  розкопок, оскільки дане питання є вкрай серйозним. Питання видачі даних дозволів чітко регулюється відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 316, яка передбачає  певний порядок видачі дозволу на проведення археологічних розвідок, розкопок,  підстави для відмови у видачі таких дозволів та  порядок оскарження відмов. Цей документ також передбачає  чіткий перелік вимог до оформлення заяв на отримання  дозволів на проведення археологічних розвідок  та  розкопок. Існуюча законодавча система у цьому питанні можливо недосконала та не відповідає  сучасним викликам, однак ми маємо виконувати вимоги нормативних актів, а непорозуміння вирішувати шляхом внесення змін до законодавства та удосконалювати  законодавчі акти України, що передбачають надання цих послуг спільними зусиллями, а не безпідставними звинуваченнями», – розповіла Тамара Мазур.

Заступник Міністра культури  також повідомила, що  дійсно, на даний час виникла певна проблема, пов’язана з видачею дозволів на проведення археологічних розвідок  та  розкопок, але вона не пов’язана, ні в якому разі, з саботажем археологічних досліджень з боку  Міністерства культури. Оскільки більшість із надісланих заяв на отримання дозволів не відповідають вимогам діючого законодавства та не надають необхідної та повної інформації  для їх погодження.

«Дійсно, ми затримали надання відповідей, але затримка виникла через те, що відомство перебувало в дискусії з Інститутом археології та його структурними інституціями. Розуміючи серйозність справи ми розраховували на те, що документи будуть доопрацьовані належним чином. Ті заявники, які усунули недоліки – дозволи отримали, тому зараз ми говоримо не про 110 прострочених дозволів, а про набагато меншу кількість», – сказала Тамара Мазур.

Вона також звернула увагу на існуючу практику оформлення звітів про проведення  археологічних досліджень, які надаються Інститутом археології. «Відповідно до положень визначено, що порядок оформлення звіту про виконані роботи, відповідно до дозволу на проведення археологічних розвідок, розкопок,  встановлюється Інститутом археології та затверджується Мінкультури. Саме Інститут археології мав затвердити такий порядок оформлення звіту і передати до Міністерства, аби ми своїм  наказом його затвердили. Проте до цього часу це не було зроблено», – інформувала Тамара Мазур.

У дискусії  також взяли участь – Віктор Чабай, директор Інституту археології Національної академії наук України; Юрій Болтрик, завідувач відділу Польовий комітет Інституту археології Національної академії наук України; Євген Синиця, доцент кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету ім. Т.Шевченка; Антон Корвін-Піотровський, директор Охоронної археологічної служби України та Олег Осаульчук, директор Рятівної археологічної служби.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245224277&cat_id=244913751