У Ніжині пройшов V-й польовий семінар “Історична реконструкція – стародавній Ніжин”

 14 червня, у стінах Ніжинського державного університету пройшов V-й польовий семінар «Історична реконструкція – стародавній Ніжин» присвячений пам’яті Михайла Булигіна.

Конференція проводилася під головуванням кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ніжинського університету Івана Кедуна. Першим етапом конференції була екскурсія до об’єкту досліджень 2017 року на території Покровської церкви.
Вступне слово виголошували ректор Ніжинського державного університету Олександр Самойленко та Іван Кедун:
«Мені приємно те, що цей практичний семінар уже відбувається не вперше у місті Ніжині, і саме в нашому університеті. Це означає, що він користується певною повагою серед науковців. Коло учасників постійно розширюється… Крім вітальних слів хотів би сказати, що за останні кілька років у нашому університеті, та й взагалі у місті Ніжині, відбулися кардинальні зрушення у кращий бік, у плані розвитку археології. Хотілось би подякувати за підтримку міській раді, тому що, дійсно, і в минуло році, і в цьому, ми почали отримувати підтримку з міського бюджету. Хотілось би також подякувати інституту археології, Олександру Петровичу безпосередньо, за тісну співпрацю…», – висловився Олександр Григорович.
До слів приєднався Іван Кедун: «Це у нас п’ятий семінар, але нажаль, він у нас має таку місію, що ми присвятили його пам’яті нашого шановного друга Михайла Булигіна, якого нещодавно не стало. Хотілось би сказати, що Михайло, мабуть, зробив те, чого ми не змогли зробити до цього. Він вивів археологію на новий щабель. Він примусив нас зробити досить багато речей, які ми до цього не робили і, мабуть, без нього не зробили б. Можна по різному оцінювати його долю в археології Ніжина, можна по різному це називати, але факт є факт – завдяки його ідеям з минуло року почали досліджувати підземні приміщення Ніжина, завдяки його праці у нас з’явилися кошти…»

Учасниками цієї наукової конференції були досить шановані люди, такі як:
Олександр Петрович Моця – доцент історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, завідуючий відділом давньоруської та середньовічної археології з доповіддю «Оборонні лінії князя Володимира»

Геннадій Миколайович Дудченко – директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. Спаського І.Г. з доповіддю про перспективи активного долучення Ніжинського краєзнавчого музею до археологічних досліджень м. Ніжин.

Олена Черненко – кандидат історичних наук, доцент, докторант кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства ім.. О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім.. Т.Г. Шевченка з роботою «Ювелірні форми XII-XIII з розкопок Чернігівського дитинця»

Олександр Сергійович Морозов – протоієрей, директор бібліотеки Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, завідувач Музею рідкісної книги бібліотеки Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя з доповіддю «Ніжинська фортеця за даними картографічних джерел»

Сергій Зозуля – с.н.с. відділу історичного пам’яткознавства, керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства НАН України і УТОПІК з роботою «Локалізація оборонних споруд Ніжина XVII-XVIII ст. за картографічними і топографічними даними»

Євген Луняк – доктор історичних наук, професор кафедри історії України Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя «Територія Покровської церкви в Козацьку добу»

Іван Зоценко – науковий співробітник центру археології Києва з доповіддю «Науково-рятівні дослідження архітектурно-археологічної експедиції у Феофанії м. Київ»

Конференція тривала близько 2-х годин. У ході неї всі учасники змогли хто поділитись, а хто дізнатись про цікаві факти з історії та археології в Ніжині, Чернігові та Києві. Були представлені цікаві медіа-файли про археологічні знахідки у вищеназваних містах. Сподіваємося, що археологічна справа буде підтримуватися в Ніжині, адже наше місто приховує в собі ще багато таємниць, яких Івану Кедуну та його команді ще доведеться розгадати.

Тетяна Хороших