У КИЄВІ РОЗГЛЯНУЛИ ТА ПІДТРИМАЛИ ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ БУДІВНИЦТВА МЕМОРІАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ

У Київській міській державній адміністрації під час засідання секції містобудування та архітектури архітектурно-містобудівної ради розглянули та підтримали представлений ескізний проект будівництва Меморіального комплексу пам’яті жертв голодомору в Україні (Печерський район,  вул. Лаврська, 3).

Згідно представленого проекту, який передбачає створення другої черги  Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», а саме її музейної частини, заклад відповідатиме всім сучасним  міжнародним вимогам. Наразі Мінкультури поінформувало Центр Всесвітньої спадщини  ЮНЕСКО  про заплановані містобудівні перетворення та  очікує на відповідь. Адже споруда Музею повинна максимально вписуватися в ландшафт київських гір та проектується на території, що віднесена до буферної  зони об’єкту ЮНЕСКО і  не повинна впливати на визначну універсальну цінність цього об’єкту.

Нагадаємо, що офіційно старт створення Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору було дано в січні 2006 року, після ухвалення 28 листопада 2006  Закону, яким вперше в історії України на законодавчому рівні Голодомор 1932-1933 рр. визнано актом геноциду українського народу та передбачено спорудження Меморіалу.

Далі слідували ряд актів Президента та Уряду, спрямованих на спорудження Меморіалу та створено Музей “Меморіал пам’яті жертв Голодоморів” (2009 р.), якому наступного 2010 року було присвоєно статус Національного. Саме будівництво Меморіалу Урядом планувалося до 2008 року (до 75-х роковин трагедії), разом з тим, будівля Меморіалу була офіційно введена в експлуатацію лише в липні 2010 року. Офіційне ж відкриття відбулося дещо раніше – 2008 року на 75-роковини. Музейна частина комплексу так і не була реалізована. 18 травня 2017 року  під час засідання Уряду Міністр культури України Євген Нищук презентував концепцію  створення другої черги  Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245263986&cat_id=244913751