ІНТЕРКУЛЬТУРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ПАЛІТРА КУЛЬТУР»

У святкові дні під стінами величного Луцького замку проходив інтеркультурний фестиваль «Палітра культур», що зібрав культурні товариства польської, чеської, єврейської, вірменської, кримськотатарської, ромської, аргентинської, білоруської та української національностей.

На фестивалі можна було сповна відчути національний колорит культурних традицій народів, що проживають у місті Луцьку  через автентичні музику, пісні, танці, оцінити красу і символічність національного одягу, скуштувати національні страви та доторкнутися до цікавих артефактів етнокультур.

Особливу увагу глядачів привернуло до себе ромське товариство «Терне Рома», яке активно співпрацює з Волинською обласною організацією Українського товариства охорони пам’яток історії і культури. Завдяки нашій підтримці і сприянню волинські роми мали можливість долучитися до фестивалю, показати свою історію, культуру, традиції, і національну кухню. Спілкування відвідувачів етномістечка змінювало їхні стереотипи щодо ромів, як до нації, що гідно  вписалася у соціум нашого міста. Звучали ліричні пісні запальні танці та поезія. Особливо до душі всім присутнім припала поезія ромської поетки, заступниці голови Волинського товариства ромів Галини Сіладі. У її віршах звучала туга за минулим кочовим життям ромів, оспівувалося глибоке кохання, а також звучали щемкі слова про Голокост ромів та їх патріотизм до  рідної України.

Виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, відзначив, що «наше місто стало рідним для багатьох національностей. І ми разом святкуємо День Незалежності нашої спільної країни. Дай Боже, щоб ми завжди підтримували, розуміли один одного і підставляли один одному плече допомоги.

Начальник департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів додала, що вперше у Луцьку відбувається інтеркультурний фестиваль, а також висловила сподівання, що він з кожним роком ставатиме масштабнішим.

Галина Марчук, 

голова ВОО УТОПІК,

 Почесний краєзнавецьУкраїни