ПІШОВ З ЖИТТЯ ЗНАНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ВЧЕНИЙ-ЕТНОГРАФ, ВІДОМИЙ ВОЛОНТЕР ОЛЕКСІЙ ДОЛЯ

114588

На 53 році життя від тяжкої хвороби пішов  з життя Олексій Леонтійович Доля – відомий етнограф, заслужений працівник культури, безмежно закоханий у народне мистецтво рідної країни.

Все своє життя Олексій Доля присвятив вивченню фольклорного різнобарв’я різних куточків України, був постійним учасником та організатором етнографічних експедицій. Зібрав тисячі унікальних експонатів, є автором цілої низки науково-популярних статей, присвячених різним аспектам музейної справи та розвитку етнографічної науки в Україні.  Впродовж десяти років презентував виставки по всім регіонам  зі свого проекту  «Українська традиційна іграшка та лялька».

«Головне – щоб людина творила з душею», – говорив Олексій Доля, тому всі його творчі доробки надзвичайно світлі, добрі, сповненні любові  та відкритості.

З початком  тяжких випробувань для України – був волонтером, який найбільше своїх сил і днів віддавав  психологічній і медичній реабілітації бійців. Став номінантом“Волонтерської премії -2017” від Євромайдан SOS.

У листопаді 2017 р. в Михайлівському Золотоверхому монастирі прийняв чернецтво із іменем Нестор.

Міністерство культури України висловлює глибокі співчуття рідним, близьким, друзям та всій  українській громаді з непоправною втратою – смертю світлої особистості Олексія Долі.

Вічна йому пам’ять….

Відспівування Олексія Леонтійовича Долі  (монаха Нестора) проходитиме у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі м. Києва, поховання – на чернечому цвинтарі у с. Мощун:

5 грудня (вівторок) – 14:00 перевезення тіла до Михайлівського собору з цілонічнимчитаттям псалтиря;

6 грудня (середа):

8:00 – заупокійна Божественна Літургія;

9:40 – відспівування за чернечим чином;

11:00 – виїзд з монастиря до чернечого кладовища у с. Мощун.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245310375&cat_id=244913751