Прес-реліз

6 лютого 2018 р. о 17:00 у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбудеться  слайд-лекція Дмитра Малакова «Архітектура в акварелях Георгія Малакова» з нагоди 90-річчя від дня народження українського художника-графіка Георгія Малакова.

Про лектора: Дмитро Малаков, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії ім. Дмитра Яворницького, автор багатьох видань про Київ та про непересічних особистостей, серед яких, насамперед, – видатні архітектори, чий творчий доробок пов’язаний із прадавнім містом Києвом.

 Про захід:

Георгій Васильович Малаков (10.02.1928–14.06.1979), киянин, Заслужений художник України, фахову освіту художника-графіка отримав у Київській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка та в Київському державному художньому інституті (нині – НАОМА).

Працював у станковій та книжковій графіці у техніці малюнку пером, акварелі, лінориту. Автор серій ліногравюр, присвячених Києву часів Другої світової війни, європейському середньовіччю, романтиці мариністики. Особливою популярністю користувалися книжки, ілюстровані Г. Малаковим, що виходили в Україні друком у 50-70 роках минулого століття.

Серед акварелей художника особливе місце посідає тема пам’яток архітектури. Це – краєвиди рідних київських Липок, мальовничі куточки Києво-Печерської лаври, старовинний Львів, Жовква, будівлі авторства чеського архітектора Іржі Стібрала у Немирові, містечкова забудова Тульчина. Деяких споруд вже немає в натурі.

Спеціально дібраний для лекції в ДНАББ ім. В. Г. Заболотного ілюстративний ряд, датований 1941–1958 роками, демонструється вперше.

Життю і творчості Г. Малакова присвячено монографії, альбоми, каталоги, спогади. Його роботи зберігаються в художніх та історичних музеях України і за кордоном, а також у приватних збірках. Видання про Георгія Васильовича із фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного будуть представленні на заході.