Круглий стіл урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» «Збереження культурної спадщини: корупційні ризики та шляхи їх подолання»

Український кризовий медіа-центр,

м. Київ, вул. Хрещатик, 2, 15 лютого 2018, 11.00-12.30

Необхідність духовного та національного відродження пов’язана з визначенням ролі держави, органів місцевого самоврядування, громадських організацій у збереженні та охороні культурної спадщини нашої країни. Проте сьогодні маємо багато проблем у реалізації стратегії державного управління щодо охорони, збереження, відродження та розповсюдження історико-культурних надбань.

Під час круглого столу пропонується обговорити корупційні ризики в державному регулюванні охорони культурної спадщини, зокрема:

  • відсутність чіткої процедури та прозорості видачі органами охорони культурної спадщини дозвільних документів;
  • перспективи скасування історико-містобудівних обґрунтувань (ІМО) як фактору «підміни» історико-архітектурних опорних планів;
  • недоліки та корупційні ризики існуючого реєстру культурних пам’яток (набір файлів word). Відсутність електронної бази даних нерухомих пам’яток культурної спадщини;
  • відсутність чіткого регулювання повноважень між центральними та місцевими органами охорони культурної спадщини.

А також, визначити подальші напрямки спільної роботи, побудувати ефективну подальшу співпрацю.

10.45 – 11.00

Реєстрація учасників, кава

11.00 – 11.10 Вітальне слово організаторів. Інформація щодо заходу урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», спрямованого на усунення корупційних ризиків у сфері збереження культурної спадщиниОксана Величко, координатор урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»
11.10 – 11.20 Плани Міністерства культури щодо змін до законодавства про охорону культурної спадщини. Перспективи оновлення ключового профільного закону.Тамара Мазур, заступник Міністра культури України
11.20 – 11.30 Необхідність удосконалення чинного законодавства про охорону культурної спадщини, у тому числі з метою уникнення корупційних ризиківМикола Княжицький, Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності
11.30 – 11.40 Чому забудовуються пам’ятки культури у м. Києві. Що треба зробити, аби зберегти культурну спадщину столиці.Олександр Никоряк, заступник директора Департаменту культури Київської міської державної адміністрації, керівник управління охорони культурної спадщини
11.40 – 12.50 Роль ІМО та історико-архітектурних опорних планів у сфері містобудуванняМихайло Серебряков, проектний менеджер-керівник нормопроектувального департаменту урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»
11.50 – 12.20 Обговорення за участі експертів 

Олена Титова, заступник Голови ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури»

Ольга Рутковська, ГО «Андріївський узвіз», член Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ЕКОМОС)

Микола Яковина, голова Міжнародної організації «Блакитний щит»

Олександр Малишев, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім.Корецького

12.20 – 12.30  РезюмеМодератор: Олеся Архипська, проектний менеджер урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»

Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!». Окремі думки, висловлені під час заходу та у матеріалах, є відповідальністю організаторів і не обов’язково відображають погляди Агентства USAID або Уряду США.

Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» —п’ятирічна ініціатива USAID, яка має на меті допомогти Україні у зменшенні рівня корупції та підвищенні підзвітності та прозорості управління. Проект спрямований на розширення повноважень ключових урядових інституцій у боротьбі з корупцією, побудові громадської підтримки та участі в антикорупційних зусиллях та зменшенні толерантності громадян до корупції.