Київрада може забрати історичні будинки, що горіли, у скандальних власників

Київрада може забрати історичні будинки, що горіли, у скандальних власників

Київрада може забрати історичні будинки у скандальних власників

У Київраді зареєстрували проект рішення, який має на меті вилучити у недобросовісних власників три пам’ятки архітектури, які нещодавно постраждали від пожеж. Це дасть можливість у майбутньому повернути будинки у власність громади та реставрувати.

Авторами відповідного проекту рішення стали депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський, Ольга Балицька, Людмила Березницька, Роман Марченко та Андрій Таранов.

Як уточнюють у фракції, йдеться про пам’ятки архітектури, розташовані на вул. Волоській, 5/14,  вул. Б. Хмельницького, 12-14 та вул. Межигірській, 33/19, які постраждали внаслідок пожеж наприкінці 2017-го та початку 2018 року. Проект рішення передбачає звернення до суду від імені КМДА з позовом про вилучення вищезгаданих будинків у недобросовісних власників та передачу їх спершу у державну, а потім у комунальну власність.

 -Уявити собі, що ці пожежі були випадковими, може тільки нездоровий розум. Звісно, мета злочинців, які до цього причетні, полягає в тому, аби знищити історичні пам’ятки. Потім на їх місці можна збудувати все, що завгодно. Бездіяльність влади у цих питаннях має занадто високу ціну, адже у нас на очах абсолютно свідомо знищується історія Києва, – зазначив Сергій Гусовський.

Перед виходом цього проекту рішення на пленарне засідання Київради його розглянуть дві комісії КМР: з питань культури, туризму та інформаційної політики і з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

https://vechirniykiev.com.ua/news/kyivrada-mozhe-zabraty-istorychni-budynky-shcho-horily-u-skandal-nykh-vlasnykiv