Громадська лабораторія “Час Надбання”

Друзі, колеги, готуючись до парламентських слухань 18 квітня 2018 рю, ми з вами обговорювали доцільність проведення окремих зустрічей присвячених моделюванню дієздатної галузі збереження культурного надбання.
Отже, у нас з вами є така можливість, починаємо 18 травня 2018 р. об 11.00!

Таку ініціативу вже розцінили і підтримали:
Національна спілка архітекторів України (НСАУ),
Інститут архітектури, урбаністики та регіоналістики НСАУ,
ГО «Громада Андріївський Узвіз»,
Українське товариство охорони пам’яток історії та культури,
Центр пам’яткознавства НАНУ і УТОПІК.

Пропонуємо долучитись до серії Експертних семінарів з проектування дієздатної галузі збереження нерухомого культурного надбання в Україні.
Головна мета семінарів: спроектувати сучасну дієздатну галузь збереження культурної спадщини в Україні й представити її на державний законодавчий рівень.
Провідні завдання: обмін пропозиціями щодо формування дієвої моделі галузі; окреслення процесів, які визначають суть сфери збереження культурної спадщини; визначення суб’єктів сфери і особливостей взаємодії між ними, прав та зобов’язань тощо;
напрацювання дієздатних в існуючому правовому полі алгоритмів діяльності галузі, системи вертикалі підпорядкування та горизонтальних зв’язків місцевих рівнів, формування попереднього переліку необхідних законопроектів, норм, порядків та інших підзаконних актів.

До участі в семінарі запрошуються фахівці, котрі мають досвід організації й проведення досліджень, науково-проектних робіт, реставраційної діяльності, управління в пам’яткоохоронній сфері, громадської діяльності у сфері збереження культурного надбання.
Шановні колеги! Ваш досвід є дуже важливим і необхідним в ситуації, коли треба подолати стан руйнації галузі в Україні та вийти на сучасний європейський рівень пам’яткоохоронної діяльності.

Перший Експертний семінар розпочнеться
18 травня 2018 р. об 11.00
у Білій залі Будинку Архітектора (м. Київ, вул. Б.Грінченка,7)
Тривалість роботи (орієнтовно) до 17.00
Контактна особа з організаційних питань:
Ольга Рутковська тел.096-571-80-97, 050-220-19-21
Реєстрація участі за посиланням: https://docs.google.com/…/1TjfnJIgiNaVbr8C9vu5Ax2CQJLD…/edit

Попередня інформація для підготовки до участі в семінарі:
Підсумковий інформаційний матеріал за результатами парламентських слухань, що відбулись 18 квітня 2018 р. у Верховній Раді України:
«У Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему: «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні» (відео)
http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/157307.html

Довідкова інформація останнього опублікованого звіту Рахункової палати України:
«Про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству культури України на збереження історико-культурної спадщини в заповідниках, здійснення заходів з охорони, паспортизації, інвентаризації та реставрації пам’яток культурної спадщини» (від 24 листопада 2015 року)
http://document.ua/pro-rezultati-auditu-efektivnosti-vikori…

https://www.facebook.com/heritagetime/posts/1851944578440629