ДЕЛЕГАЦІЯ УКРАЇНИ БЕРЕ УЧАСТЬ У 42-ІЙ СЕСІЇ КОМІТЕТУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

image002 (2d)

Офіційна делегація України бере участь у 42-ій сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходить з 24 червня по 4 липня у місті Манама (Королівство Бахрейн).

Під час засідання Комітету Всесвітньої спадщини було розглянуто стан збереження об’єктів всесвітньої спадщини, внесено нові об’єкти в Список Всесвітньої спадщини та обговорено низку інших питань пов’язаних з виконанням Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини.

Українська делегація провела перемовини з пані Рьосслер, директоркою Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, з приводу культурної спадщини окупованого Криму, в результаті яких було отримано підтвердження готовності проведення моніторингу стану об’єктів всесвітньої спадщини, розташованих на тимчасово окупованій територіїКриму та фіксації порушень Російською Федерацією міжнародного законодавства в сфері охорони культурної спадщини, за умови забезпечення належного рівня безпеки під час перебування місії на тимчасово окупованій території.

Окрім пленарних засідань 42-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, представники української делегації провели ряд консультативних зустрічей з членами Комітету всесвітньої спадщини і дорадчими органами (ICOMOS таICCROM). За результатами консультацій експертами з охорони всесвітньої культурної спадщини було рекомендовано продовжити роботу з розширення об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами та Києво-Печерська Лавра» за рахунок включення Андріївської й Кирилівської церков та корегування меж буферної зони об`єкта.

Також учасниками сесії та секретаріату Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО було відзначено прогрес, досягнутий українською стороною у вдосконаленні нормативно-правової бази, шляхом законодавчого закріплення правового статусу об`єктів всесвітньої спадщини та регулювання відносин в цій сфері.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245385116&cat_id=244913751