Підсумки Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Збережемо  спадщину – збережемо Україну»

Закінчився Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Збережемо  спадщину – збережемо Україну», який в цьому році Українське товариство охорони пам’яток історії та культури провело його разом із Українським державним інститутом культурної спадщини Міністерства культури України, за підтримки Міністерства освіти і науки України та за участі  Інституту модернізації змісту освіти.

Це вже четвертий такий захід, спрямований до залучення дітей та підлітків до усвідомлення значення культурної спадщини в еволюційному розвитку держави і кожної людини, до участі їх  у виявленні в регіонах, де вони проживають, забутих або маловідомих пам’яток історії та культури, заохотити їх до вивчення історії, походження, до охорони та популяризації пам’яток; з метою виховання у молоді історичної пам’яті, формування почуття патріотизму, глибокої поваги до історико-культурних надбань українського та інших народів, що проживають на території України

Результати своїх пошуків та творчого натхнення на розгляд журі представили молоді дослідники з чотирнадцяти областей України і міста Києва. 118 учнів представили  свої роботи. Найбільш активними в цьому році, як і в минулі роки  були навчальні заклади Донецької області (39 робіт), Тернопільська (11 робот), активно попрацювали школи у Сумській області (13 робіт) та Хмельницькій області (15 робіт)

Роботи розглядалися у кількох номінаціях: – Малюнок пам’ятки;

– Художня вишивка, яка відображає пам’ятку;

– Скульптура малих форм з глини, соломи, вербового прута, текстилю, дерева

     Представлені також картини, створені в техніці бісерної вишивки і навіть скульптурне моделювання.

Відмітимо також, що активно долучилися до творчої роботи керівники учнівських робіт: як вчителі історії, так і викладачі культурології, образотворчого мистецтва, суспільних дисциплін, зарубіжної літератури. Серед педагогів, що взялися допомагати молоді з цікавим, проте досить нелегким завданням описати та змалювати пам’ятки, є і заступники директорів, і керівники художніх гуртків, і вчителі-організатори. Таким чином, українські школярі мали змогу привернути увагу до регіональних пам’яток, що потребують збереження, продемонструвавши власні таланти, фантазію і творчі підходи. Кожна робота по-своєму цікава та унікальна, кожна свідчить про талант і творчу індивідуальність юного автора.

Авторів робіт ми можемо назвати юними пам’яткознавцями, вони  виконують основну свою функцію – пробуджують суспільну цікавість до багатої історії України, де поряд зі значними та усім відомими подіями не меншу вагу мають події локальні, мало кому відомі. Те ж саме можна сказати і про пам’ятки – досліджуючи та популяризуючи усім знайомі та затребувані серед туристів, не варто забувати про ті, які чекають свого часу бути поміченими та оціненими – і, на жаль, через свій стан та людську байдужість можуть не дочекатися. Тому Українське товариство охорони пам’яток історії та культури намагається докласти зусиль, щоб ці пам’ятки культурної спадщини були збережені для майбутніх поколінь.

Підсумки Конкурсу були проведені 19 грудня 2019р. на День Миколая.

Результати Конкурсу за посиланням Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Збережемо  спадщину – збережемо Україну»