У Чернівцях у художньому музеї відреставрували унікальні вітражі

У Чернівцях у художньому музеї презентували відреставровані вітражі. Відтепер гості мають змогу побачити вітражі такими, як вони були більше сотні років тому.

Здійснював реставрацію за старовинними технологіями відомий реставратор зі Львова Роман Батіг. За його словами, один із вітражів погнувся і міг посипатися у будь-який момент. Найважчим було перенести вітраж на спеціальний стіл. Працював реставратор безкоштовно, усе – заради порятунку витворів мистецтва.

Відновлення вітражів стало можливим завдяки фінансовій допомозі чернівецьких меценатів. На матеріали для реставрації було витрачено приблизно 30 тисяч гривень.

Нагадаємо, що у цьому році будівлі, у якій знаходиться Художній музей, виповнюється 110 років, а сам австрійський архітектор, автор проекту будівлі, Губерт Гесснер народився 140 років тому. Співпав ще один ювілей – Чернівецький художній музей знаходиться тут уже 20 років.

“Молодий буковинець”

* * * * *

До 110-річчя будівлі Чернівецького художнього музею відреставрували оригінальні вітражі

У середу, 5 жовтня, у Художньому музеї презентували свій подарунок Чернівцям до Дня міста: відреставровані унікальні вітражі, яким понад століття. За реставраційні роботи взявся фахівець зі Львова Роман Батіг. Він безоплатно працював десь з півроку, застосовуючи старовинну техніку з виготовлення вітражів. Також свій вклад у збереження витворів мистецтва зробили місцеві меценати.

Творення старого класичного вітражу з використанням свинцю є шкідливим для здоров’я, проте пан Роман на це не зважає, мовляв, своє життя віддасть на те, що любить: “Я працював з таким вітражем, працюю і буду працювати, а інші – хай бояться, це їхня справа”.

Свою безоплатну працю для Буковини львів’янин пояснює так:

– Наша українська культура вимагає якщо не грошових, то емоційних вкладів. І якщо кожен українець бодай якось допомагатиме, тоді й буде наша Україна.

Реставратор переконує, що все зробив якісно, як для себе.

– Так, моє коріння з Галичини, але, повірте, я зробив свою роботу, як буковинець. Бо мав натхнення з вуличок міста та буковинок, від яких млів, – каже Р. Батіг.

– Найскладніше було “висадити” уже готовий вітраж на висоту восьми метрів і не розбити його. А коли зміг вдало встановити, то втішився невимовно, – додає реставратор.

За його словами, що складнішу роботу йому загадують, то з більшим бажанням та натхненням він працює. Каже, радо поділився б своїми знаннями із молодим поколінням реставраторів, проте вони не поспішають віддавати роботам своє натхнення й здоров’я, а прагнуть за хвилину заробити долярів.

http://vidido.ua