ПРОЕКТ НА РІЗДВО: благодійні вертепи на користь дерев’яної церкви у Кліцьку. Приєднуйтеся!

Мета акції:

– підтримати старовинні українські різдвяні традиції; це передбачає веселе проведення часу для всіх учасників, масу позитиву і незабутні різдвяні спогади;

– зібрати кошти на придбання і встановлення автоматичних протипожежної і протизламної систем у дерев’яній церкві 1603 р. у селі Кліцько, що є пам’яткою архітектури національного значення, але не отримує жодного державного фінансування. Для цього необхідно зібрати близько 4 тис. грн.

Організатори:

ГО “Мозаїка”, Благодійний фонд “Збереження історико-архітектурної спадщини Львова”

Як приєднатися:

– ви можете приєднатися до вже зібраних вертепів або привести свій власний. Щоб дізнатися розклад репетицій, умови участі, запланований розклад і місця проведення вертепів, або ж запросити вертеп на свою фірму, підприємство телефонуйте: 098 48 098 07 або 093 463 36 00 (Олесь), 097 578 61 09 (Ігор) або пишіть на адресу oles2008@gmail.com.

Найближча репетиція відбудеться у вівторок, 3 січня, о 18:00 у приміщенні львівського відділення Українського товариства охорони пам’яток історії і культури за адресою вул. Коперніка 40а (палац Сапєгів, неподалік від критої трамвайної зупинки)

Інформаційний партнер:
сайт “Дерев’яні храми України” www.derev.org.ua

Перебіг акції висвітлюється на сторінці http://derev.org.ua/main/akciji.htm

Сторінка церкви: http://derev.org.ua/lvivska/klitsko.htm

Для інформації. За часи незалежності згоріло більше старовинних дерев’яних храмів, ніж за період радянської влади. З кожною згорілою церквою назавжди зникає унікальний зразок народного мистецтва, а також чималий шмат нашої історії. Найчастіше храми горять через необережність, а також навмисний підпал внаслідок міжконфесійних конфліктів. Автоматична протипожежна система самостійно гасить полум’я, що детектується спеціальними датчиками.

Ще одна проблема дерев’яних храмів – злодії, які викрадають з церков і продають за кордон старовинні ікони, і, відповідно, замітають сліди, підпаливши церкву. З цієї причини надзвичайно важливою є також протизламна сигналізація. На встановлення одного комплекту протипожежної і протизламної сигналізації необхідно зібрати чотири тисячі гривень.