Суд постановив забрати землю у забудовника Софії

Господарський суд міста Києва виніс рішення, яким скасував землевідвід під будівництво на Гончара 17-23. Нагадаю, це будівництво відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, і викликає занепокоєння в ЮНЕСКО. Позов подавала прокуратура в інтересах КМДА. В процесі як третя сторона (а фактично на боці забудовника) брав участь російський Внєшторґбанк. Відповідачем була Київрада.

Це рішення – безумовний позитив. Це свідчення того, що тиск громадськості все ж здатен досягти певного ефекту – а ефект залежить лише від інтенсивності тиску. На Пейзажці тиснули сильно, тому там зараз сквер. Біля Софії тиснули слабше, тому там поки періодично намагаються будувати.

Позов задовольнили повністю. Зрозуміло, що це – передвиборчий договорняк, що після обрання ставленика влади мером все можуть переграти (і переграють, звісно). І що рішення не вступить у законну силу, бо буде апеляція. Але владі (Попову) можна буде похвалитися успіхами.

І він обов’язково похвалиться. (Втім, його можна похвалити за відповідальне ставлення до власної політичної кампанії. Більше б таких рішень!)

А тоді можна буде запитати – чому таким же чином не захищають Андріївський узвіз, де зараз збираються будувати готелі та офісні центри?

І про найголовніше.

В середу буде судове засідання, на котрому вирішать, чи можна будувати, чи ні. Бо поки процес іде, забудовник має право будувати. Отже, набагато більш важливе рішення буде в середу, а не сьогодні!

Ігор ЛУЦЕНКО

“Українська правда”