
Офіційний сайт журналу “Archaeology” – видання Археологічного Інституту Америки.

Сайт “Інформаційна мережа з питань канадської (культурної) спадщини” пропонує знайомство з історико-культурними скарбами Канади.

Офіційний сайт Канадського королівського трасту з питань (культурної) спадщини – національної благодійної структури, покликаної сприяти “захисту і збільшенню королівської культурної спадщини Канади”.

Офіційний сайт Німецького фонду охорони пам’яток – громадської благодійної структури.

Офіційний сайт Міжнародного комітету з вивчення та збереження будівель, місць і середовища сучасності (архітектурної спадщини ХХ століття).

Офіційний сайт Товариства охорони пам’яток старовини Естонії.

Офіційний сайт Англійської спадщини (Англійської комісії з питань історичних споруд та пам’яток) – державної установи, яка концентрує свої зусилля в галузі охорони історичних пам’яток Англії.

Офіційний сайт Європейського об’єднання національних організацій з питань (культурної) спадщини.

Офіційний сайт Індійського національного трасту з питань мистецької та культурної спадщини – громадської благодійної структури, покликаної “захистити і зберегти величезну індійську природну і культурну спадщину”.

Офіційний сайт Міжнародного комітету з питань збереження індустріальної спадщини.

Офіційний сайт Міжнародної ради музеїв.

Офіційний сайт Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць місць.

Офіційний сайт Управління з питань старожитностей Ізраїля – державної ізраїльської пам’яткоохоронної структури.

Офіційний сайт Японського національного трасту з питань збереження культурної та природної спадщини – громадської благодійної структури, що працює над “збереженням, управлінням і пошуком шляхів кращого використання важливих природніх та культурних активів Японії задля передачі їх наступним поколінням”.

Офіційний сайт Національного центру вивчення і документування пам’яток – польської державної інституції, яка спрямовує зусилля фахівців з історії мистецтва, археології, архітектури та реставрації на вирішення проблем охорони і використання культурної спадщини. У своїй діяльності безпосередньо підлягає міністру культури і національної спадщини Польщі.

Російський сайт Тематичної мережі Міністерств культури країн Євросоюзу для обговорення, кореляції та гармонізації діяльності з оцифровування культурної і наукової спадщини, для створення узгодженої загальноєвропейської платформи, розробки і популяризації рекомендацій і методик з оцифровування, метаданих, довготривалого доступу і збереження цифрової спадщини.

Офіційний сайт Департамента охорони пам’яток старовини Естонії.

Офіційний сайт Національного трасту Словаччини – громадської благодійної пам’яткоохоронної структури.

Офіційний сайт Національного агентства захисту культурної спадщини Грузії – державної пам’яткоохоронної структури.

Офіційний сайт Національної спадщини та охорони пам’яток – громадської пам’яткоохоронної структури Непалу.

Офіційний сайт Національного трасту з питань історичного збереження – громадської благодійної структури США, покликаної “зберегти історичні місця та вдихнути нову силу в суспільство Америки”.

Офіційний сайт Національного трасту Шотландії – громадської благодійної структури, покликаної “захистити і зберегти шотландську природну і культурну спадщину для майбутніх поколінь”.

Офіційний сайт Національного трасту Австралії – громадської благодійної структури, покликаної “захистити і зберегти місцеву австралійську природну та історичну спадщину”.

Офіційний сайт Національного трасту – британської громадської благодійної пам’яткоохоронної структури, що працює “задля збереження і опіки узбережжям, внутрішніми районами та окремими спорудами в Англії, Уельсі та Північній Ірландії”.

Офіційний сайт Норвезького інституту з питань вивчення культурної спадщини – громадського фонду, до сфери діяльності якого входить охорона пам’яток у Норвегії.

Офіційний сайт Дирекції культурної спадщини – державної пам’яткоохоронної установи Королівства Норвегія.

Сайт громадського товариства “Порятунку британської спадщини”. Дієвий WEB-інструмент, що спрямовує зусилля громадськості на збереження історичних пам’яток Великобританії.

Офіційний сайт підрозділу Міністерства культури Італії, який опікується збереженням археологічних пам’яток в районі Везувію (Помпеї, Геркуланум, Стабія, Оплонтіс).

Віртуальний “суспільний моніторинг стану нерухомої спадщини” є спільним проектом WEB-порталу “Архитектура России” і Московського товариства охорони архітектурної спадщини (MAPS). Загальнодоступна база даних про історичні будівлі Москви, які знаходяться під загрозою руйнування або знесення.

Офіційний сайт Товариства з дослідження дерев’яних храмів і дзвіниць (Чехія).

Офіційний сайт Шведської федерації з питань місцевої спадщини – громадської благодійної пам’яткоохоронної структури.

Офіційний сайт Товариства опікування пам’ятками – громадської благодійної організації, що концентрує свої зусилля на вирішенні проблем охорони пам’яток культури і природи в Польщі.

Офіційний сайт Вікторіанського товариства – британської національної структури, що опікується вивченням за захистом пам’яток часів правління королеви Вікторії (1837-1901) та короля Едуарда VII (1901-1910).

Офіційний сайт Центру всесвітньої спадщини – структури, що входить до складу ЮНЕСКО і опікується збереженням природної та культурної спадщини людства.

Офіційний сайт Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пропонує ознайомитися зі Списком всесвітньої спадщини, який нині налічує 936 позицій.

Офіційний сайт Всесвітнього фонду пам’яток – громадської пам’яткоохоронної структури (базується в Нью-Йорку), яка дбає про збереження історико-архітектурної спадщини у всьому світі.

Офіційний сайт Грецького товариства захисту довкілля та культурної спадщини – громадської благодійної пам’яткоохоронної та природоохоронної структури.

Офіційний сайт Громадського руху на захист археологічної спадщини АМАТОР (Російська Федерація).

Офіційний сайт Фонду сприяння охороні пам’яток археології (Російська Федерація).

Офіційний сайт Громадського руху “Архнадзор” – добровільного некомерційного об’єднання громадян, що прагнуть сприяти збереженню історичних пам’яток, ландшафтів і краєвидів міста Москви (Російська Федерація).

Офіційний сайт “Асоціації музеїв Росії”.

Офіційний сайт Білоруського державного музею народної архітектури та побуту, що міститься на околиці Мінська.

Офіційний сайт Всеросійського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Офіційний сайт Державної дирекції з охорони культурної спадщини Ліпецької області (Російська Федерація).

Офіційний сайт Державного історико-архітектурного та етнографічного музею-заповідника “Кіжи” (Карелія, Російська Федерація). Унікальна рублена Преображенська церква (1714), що входить до цього комплексу, внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Офіційний сайт Департаменту культурної спадщини міста Москви – державного пам’яткоохоронного органу, що входить до складу Уряду Москви (Російська Федерація).

Сайт пропонує повне віртуальне зібрання давньоруських берестяних грамот XI-XV століть, що були знайдені під час археологічних розкопок у Великому Новгороді (Російська Федерація). Представлені фотографії пам’яток, прорисовки написів, розшифровані оригінальні тексти та їх переклади сучасною російською мовою. Ресурс створений в рамках проекту “Birchbark Literacy from Medieval Rus: Contents and Contexts” дослідницькою групою Новгородської археологічної експедиції під керівництвом академіків РАН Андрія Залізняка та Валентина Яніна.

Офіційний сайт Інституту археології Російської академії наук.

Офіційний сайт Комітету з державної охорони об’єктів культурної спадщини Тверської області (Російська Федерація).
&nsp;

Відвідувачам пропонуються “унікальні, постійно поновлювані бази даних, каталоги й реєстри культурних цінностей, зібрані в одному Інтернет-проекті”.

Офіційний сайт Могильовського обласного товариства охорони пам’яток історії та культури (Білорусь).

Офіційний сайт Московського міського відділення Всеросійського товариства охорони памяток історії та культури.

Офіційний сайт Московського товариства охорони архітектурної спадщини. За словами авторів, “ми наполягаємо на застосуванні всіх можливих зусиль для збереження архітектурної спадщини Москви. Ми ставимо перед собою завдання переконати Уряд Москви, девелоперів і архітекторів в тому, що знесення пам’яток та їхня неякісна реставрація протирічать довгостроковим інтересам міста”.

У Білорусі станом на 2007 рік нараховувалося 143 державних музеї краєзнавчого, художнього і інших спрямувань. Проект прагне охопити все білоруське музейне різноманіття. Головна мета – пропаганда культурної спадщини і інститутів її збереження.

Найбільший музейний портал Російської Федерації.

Офіційний сайт Російського науково-дослідного інституту культурної та природної спадщини імені Д. С. Ліхачова.

Офіційний сайт Державного унітарного підприємства “Наследие”, заснованого адміністрацією Ставропольського краю (Російська Федерація) для ведення пам’яткоохоронної діяльності на території регіону.

Офіційний сайт Науково-дослідного інституту історико-теоретичних проблем народного зодчества – філії Науково-дослідного інституту теорії архітектури і містобудування Російської академії архітектури та будівельних наук (при Петрозаводському університеті).

Офіційний сайт Науково-виробничого центру з охорони та використання пам’яток історії та культури Свердловської області (Російська Федерація).

Офіційний сайт Національного фонду “Відродження російської садиби” – російської недержавної організації, яка прагне “знайти практичні шляхи відродження пам’яток культурної спадщини Росії і в першу чергу унікальних об’єктів вітчизняної культури – заміських садиб”. Серед засновників фонду – Інститут природної та культурної спадщини ім. Д. С. Ліхачова, Російське дворянське зібрання, Історико-родовідне товариство в Москві.

Офіційний сайт Національного центру опіки (культурною) спадщиною – російської некомерційної організації, що спрямовує свої зусилля “на формування і застосування нових форм довірчого управління об’єктами історико-культурної і природної спадщини з використанням світового досвіду діяльності національних трастів”.

Офіційний сайт Науково-дослідного інституту теорії архітектури і містобудування Російської академії архітектури та будівельних наук.

Офіційний сайт Обласного науково-виробничого центру з охорони і використання пам’яток історії та культури Пермської області – державного закладу у складі Уряду Пермського краю Російської Федерації.

Офіційний сайт Товариства вивчення російської садиби – науково-просвітницької громадської організації, чия діяльність спрямована на “комплексне вивчення і пропаганду історії, пам’яток культури російської старовинної садиби з метою виявлення, фіксації і збереження інформації про це унікальне явище минулого”.

Сайт захисників культурно-історичної спадщини Ростовської області Російської Федерації.

Проект історико-краєзнавчого відділу Томської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. С. Пушкіна (Російська Федерація) передбачає створення повного пооб’єктного опису історико-архітектурної спадщини м. Томська (зокрема, археологічних пам’яток і меморіальних дошок).

Комитет з культури адміністрації Псковської області та Псковський державний науково-виробничий центр з охорони та використання пам’яток історії та культури презентують інтернет-каталог об’єктів культурної спадщини Псковщини, які знаходяться під охороною Російської Федерації.

Офіційний сайт Державного закладу культури “Пермський крайовий науково-виробничий центр з охорони пам’яток (об’єктів культурної спадщини)” (Пермський край Російської Федерації).

“Письменное наследие” є відкритим міждисциплінарним науковим співтовариством фахівців з дослідження, опису, збереження, популяризації та публікації рукописних книг і стардруків найдавнішого, середньовічного і донаціонального періодів.

Офіційний сайт “автономної некомерційної організації”, заснованої 1996 року Міністерством культури Російської Федерації. “З допомогою інформаційних технологій РСКН веде активну пропаганду знань про культурну спадщину Росії, сприяє залученню інвестицій у сферу культури, здійснює консалтинг і менеджмент проектів”.

Сайт Сектору охорони та використання археологічної спадщини – структурного підрозділу Російського науково-дослідного інституту культурної та природної спадщини імені Д. С. Ліхачова.

Портал «ЮНЕСКО – Наследие» створений у 2005 році для “інформування російськомовних відвідувачів про зусилля ЮНЕСКО з охорони і збереження культурної, природної та документальної спадщини людства”.