Закінчила Київський державний університет ім.Т. Г. Шевченка в 1970 р; спеціальність – «історія». Кандидат історичних наук, Заслужений працівник культури України, має державні та церковні нагороди.
Від 1991р. і до сьогодні працює в Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури: спершу директором Республіканського культурологічного центру і заступником Голови Товариства, а з 2016 р. – обрана Головою Товариства.
Організатор і автор концепцій проведених Товариством виставок міжнародних, всеукраїнських, персональних авторських робіт художників України. Ініціатор проведення з 2004 року Міжнародного дитячого та юнацького фестивалю-конкурсу «Духовні джерела», який охоплює всі номінації мистецтва та щорічного Всеукраїнського конкурсу-огляду творчих робіт дітей та юнацтва “Збережемо спадщину – збережемо Україну”.
Започаткувала щорічне проведення Всеукраїнської пам’яткоохоронної Толоки «Доглянута спадщина», проведення якої сприяло дієвому громадському контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері охорони культурної спадщини, імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Відома як автор низки публіцистичних статей на історичну тему та з питань охорони та збереження культурної спадщини України, налагодила зв’язок і тісну співпрацю з журналом-часописом «Дипломат», який реалізує міжкультурний діалог в рамках проекту «Слідами спільної історії».
Під керівництвом М.Бур’янової Товариство:
1.Ініціювало проведення у 2018 році Парламентських слухань щодо стану, проблем і перспектив охорони культурної спадщини в Україні на підтримку рішення Європейського парламенту щодо оголошення 2018 року Роком культурної спадщини в Європі.
2.Внесло до Комітету з питань правової політики та правосуддя пришвидшення розгляду проекту Закону «Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо позовної давності)» – стосовно фактів незаконного відчуження об‘єктів права власності Українського народу, у тому числі земельних ділянок, які входять до земель природного чи історико-культурного значення.
3.Проводить пам’яткоохоронну діяльність, виступає на захист пам’яток у Києві та регіонах (територія Нижньої Лаври в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику; збереження та популяризація археологічного комплексу в урочищі «Китаєво»; питання охорони комплексу пам’яток Національного Музею народної архітектури та побуту України (с.Пирогово); реконструкція будівель Київського драматичного театру на Подолі по Андріївському узвозі, 20 а, б та багато інш.)
Освіта – вища, закінчив у 1979 р. Львівський держуніверситет ім.І.Франка. Брав активну участь в якості куратора успішно реалізованих науково-технічних проектів, в тому числі міжнародних конкурсних. Має значний досвід роботи у сфері охорони культурної спадщини, музейної та заповідної справи. Працював: в НДІ пам’яткоохоронних досліджень при Мінкультури України, Українському центрі культурних досліджень при Мінкультури України, Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури, Національному історико- меморіальному заповіднику «Бабин Яр». Обраний позаштатним консультантом: Комітету ВРУ з питань культури і духовності (2006/2013р.). В грудні 2019р. обраний секретарем Громадської ради при Комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, з лютого 2020р. і до нині – Голова Секретаріату Громадської ради при Комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Працював у складі робочої групи при ВРУ щодо розробки Закону України «Про охорону культурної спадщини (в новій редакції)». У 2012р. був обраний першим заступником Голови Громадської ради при Мінкультури України, а потім двічі (2014 і 2016рр.) Головою Громадської ради при Мінкультури.
Член Консультативної ради при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА з 2014 і до нині. Позаштатний радник Міністра культури з питань охорони культурної спадщини та музейної справи (у 2013, 2014 і 2018рр.). Член КолегіМінкультури України (2014/2019рр.). Нагороджений: Почесною грамотою Мінкультури України (2013 і 2016рр.), Грамотою ВРУ (2012), Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України (2018), Почесною грамотою голови КМДА (2019)
Заступник Голови Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Заслужений працівник культури України.
За його безпосередньою участю готуються і подаються до державних органів численні пропозиції з питань збереження культурного надбання, за його ініціативою створено «Червону книгу культурної спадщини України».
Був головним редактором науково-популярного часопису «Відлуння віків» (раніше — журнал «Вісник» Товариства)
заступник Голови Товариства; заступник генерального директора Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій з наукової роботи, кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник, Заслужений працівник культури України, член УНК ICOMOS.
У 1975 році закінчила Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка. Працювала в Інституті археології АН (НАН) України. В Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури – з листопада 1990р. спочатку провідним фахівцем, потім вченим секретарем, зараз – заступник Голови Товариства. З 2003 по 2020р. була директором Центру пам’яткознавства НАН України і УТОПІК поки НАН України самочинно не ліквідувала Центр, яким було підготовлено і видано понад 100 наукових монографій, збірок статей, брошур на пам’яткознавчу, музеєзнавчу та пам’яткоохоронну тематику. У Центрі діяла аспірантура і рада по захистах дисертацій за спеціальністю «Музеєзнавство. Пам’яткознавство», в якій захищено 51 кандидатську і 3 докторські роботи.
Титова О.М. у 1997-2010 рр. викладала на кафедрі музеєзнавства та охорони культурної спадщини Київського національного університету культури і мистецтв, читала до 10 авторських курсів.
Вона член кількох дорадчих органів при Міністерстві культури та інформаційної політики України (науково-методичної, експертної комісії з обліку пам’яток – голова), Управління культури Київської області
Закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія», старший науковий співробітник, завідувач науково-методичного відділу Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій КМДА, член Громадської ради при Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики ВРУ