Про перспективи розвитку туризму на Полтавщині
Товариство сподівається, що до розробки маршруту, який планують створити в Міністерстві культури й інформаційної політики України, будуть долучені й пам’яткоохоронці, які допоможуть наповнити пропозиції для туристів ключовими об’єктами культурної спадщини та підготувати інформаційний контент про них в допомогу гідам.
Представники Міністерства культури й інформаційної політики на чолі з заступником Міністра Ларисою Петасюк відвідали Полтавщину, щоб на місці ознайомитися з потенційними можливостями розвитку туризму та ремесел в цьому регіоні.
1 квітня 2021 р. делегація ознайомилася з роботою державної установи «Всеукраїнський центр вишивки та килимарства» в місті Решетилівка. Заступниця міністра проінформувала присутніх про те, що Міністерством розробляється Державна цільова програма з розвитку народних художніх промислів, яка буде стосуватися Решетилівки та Опішні, а також інших подібних осередків в Україні. Лариса Петасюк зауважила: «Спільними зусиллями держави та місцевої влади там потрібно створити центр, де майстри зможуть розвивати своє ремесло, матимуть можливість заробляти своїми знаннями та вміннями. Також це буде осередок, де зберігатимуться народні традиції».
Цитата заступниці Міністра культури й інформаційної політики Лриси Петасюк: «У липні плануємо провести семінар в Опішні. Зібрати всіх майстрів з України, щоб показати специфіку кожного регіону. Хотіли б, аби майстри поспілкувалися між собою. А на прикладі презентації Опішнянської громади щодо створення комунального підприємства будемо показувати іншим областям, як потрібно працювати, заробляти та розвивати громаду».
Під час візиту Лариси Петасюк на Полтавщину йшла мова і про ідею створення туристичного маршруту Петриквка-Решетилівка-Опішня. За словами першого заступника голови Державного агентства розвитку туризму України Кирила Домбровського: «Одне місце в туризмі створює 4 додаткових робочих місця в суміжних галузях, зокрема, в креативних індустріях. Тому серед пріоритетних завдань на перспективу – привабити українців подорожувати країною; відкрити нові туристичні осередки через культурні програми, художні промисли, народні ремесла; створити туристичний портал, у тому числі, й для закордонних туристів, а також навчити громади формувати якісний туристичний продукт через відповідні маркетингові програми».