Скіфське золото повертається в Україну

Колекція скіфського золота, яку ще до окупації Криму Росією вивезли на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі, повернеться в Україну. 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама оголосив рішення про приналежність колекції. Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство закордонних справ та Міністерство юстиції України доклали максимум зусиль, щоб отримати позитивне для України рішення.

На артефакти української виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» претендувала країна-окупант. Україна виступила проти незаконної передачі права власності до Російської Федерації. Фактично українське скіфське золото могло потрапити до російських установ, так званих «кримських музеїв». В умовах окупації очевидно і зрозуміло, що українські музеї на Кримському півострові захоплені та грабуються окупаційною владою.

«РФ намагається продовжувати свої спроби розкрадати нашу спадщину та привласнювати собі, таким чином переписуючи історію. Нарешті справедливість для експонатів з Криму була досягнута. Вже незабаром скіфське золото повернеться до України. Де його законне місце історично», – підкреслив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

МКІП вітає рішення Апеляційного суду Амстердама. Адже Російська Федерація в Криму порушила низку міжнародних законодавчих актів, включаючи конвенції ЮНЕСКО та Ради Європи. Тимчасово окупований Крим – це місце, де культурні цінності не охороняються та не зберігаються для майбутніх поколінь.

Нагадаємо, 14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті в Україну. Рішення ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.
28 жовтня 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив клопотання України про відведення судді у зв’язку з підтвердженням його зв’язку з адвокатами кримських музеїв, що може свідчити про його упередженість.

Схожі статті