Мандруючи Деміївкою, можете відвідати найвідомішу й найціннішу перлину старої Деміївки – Свято-Вознесенський Храм (1882-1883). Це один з чотирьох київських храмів, які ніколи не закривалися для богослужінь.
Цей храм був споруджений для мешканців села Деміївки коштом директора Київського цукрово-рафінадного заводу Раузера.
В 1907 році тут вінчалася українська поетеса Леся Українка. В церковному хорі співав Олександр Вертинський. У 1938 році саме тут був хрещений Валерій Лобановський. Парафіянкою цього храму була Аліпія Голосіївская (з 1961 року і до своєї кінчини).
Храм знаходиться недалеко від ст.Метро «Деміївськая».
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/800px-Свято-Вознесенська_церква_на_Деміївці._1882-83_1885-92_1900_рр.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/1024px-Деміївка_Київ_1888-1.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/1280px-Вознесенська_церква_фото_1-1024x682-1.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/galyckyy_starostynskyy_zamok-100x100-1.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/Zhovkva_Zamok-20-1-100x100-1.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/фото.jpg)