Ржищів. Церква, що стоїть на воді.

37112_800x600_contentimagehandler-1

Унікальна церква. Вона стоїть на воді. Але не тому, що її так побудували. Покровська церква – одна з небагатьох споруд, які залишилися після затоплення села Гусинці – тоді розлилося Канівське водосховище.
Спасо-Преображенська церква – пам’ятка архітектури 19 століття, що вціліла від затопленого водами Канівського водосховища села Гусинці на Київщині. Нині церква та дзвіниця стоять прямо на воді – на мілині за 200 метрів від берега.
На крихітному острові, оточеному бездоганною синявою Дніпра, сяють золоті куполи Спасо-Преображенського храму. Церква, що височіє над водою, є видовищем. Її можна побачити, відвідавши невелике містечко Ржищев Київської області, що розкинулося на березі Канівського водосховища.
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташувалося мальовниче українське село Гусинці.
Однією з його головних прикрас була старовинна церква, побудована ще на початку 19 століття. Але в 70-х роках минулого століття, під час спорудження Канівського водосховища, води поглинали невелике село. Тепер ви не знайдете його на жодній карті – воно припинило своє існування. Незатопленим виявилися лише рідкісні пагорби, які утворили невеликі острівці. На одному з таких пагорбів і стоїть храм.
Святиню зводили на совість, не шкодуючи ні матеріалів, ні праці. Кошти на ії будівництво пожертвував місцевий пан, а за саму роботу взялися селяни. Цеглини сумлінно виготовляли на тутешньому заводі, а до будівельного розчину для більшої міцності додавали гусячі яйця.
Храмовий комплекс складається з будівлі церкви та дзвіниці, виконаних у стилі українського бароко. До невеликого острівця, на якому знаходиться святиня, веде акуратний місток з лівої сторони Дніпра.

Як дістатися до церкви.
Маршрутки курсують від київської зупинки метро «Видубичі». До самої церкви можна перейти по містку або ж скористалися послугами моторного човна.

Схожі статті