У “Хаті-музею кінофільму «Тіні забутих предків» в смт. Верховині проходив «круглий стіл» на тему: «Незабутня тінь Параджанова – кінорежисера фільму про гуцулів «Тіні забутих предків» з нагоди 100-річчя видатного кіномитця.
Під час заходу демонструвались ювілейні медаль та монета, подаровані Верховинському “Хаті-музею фільму “Тіні забутих предків” Київським музеєм Параджанова КиМУ
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/1-Darka-1-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/3-1-1024x771.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/3-1-1-683x1024.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/5-1-771x1024.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/9-1-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/12-1-1024x768.jpg)
5 січня 2024 року в місті Івано-Франківськ вібулася урочиста церемонія погашення ювілейної марки до 100-річчя С. Параджанова. Складовою заходу було відвідання Вірменської церкви, та проведення круглого столу. Доповідачі, аналізуючи постать кінорежисера, сценариста і митця Сергія Параджанова зазначили, що це людина-символ свободи особистості, нескінченної творчості, яскравого, всеперемагаючого мистецтва, бурхливого та захоплюючого креативу.
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/111-1024x680.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/112-680x1024.jpg)
8 січня 2024 року в Галереї “Печерська” відбулося засідання круглого столу, присвячене презентації книги Юрія Морозова “Сценарій Сергія Параджанова”, майстер-клас з колажу від Олени Малик, презентація авторської колекції мисткині Галини Кутащук (село Криворівня) та анонс-презентація майбутньої виставки, відкриття якої призначене на 23 січня 2024 року.
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/59-1024x769.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/62-1024x769.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/64-1024x769.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/15-768x1024.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/16-768x1024.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/34-1024x975.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/37-1024x769.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/51-1024x769.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/61-1024x769.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/213-1-768x1024.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/213-2-768x1024.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/213-3-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/214-1024x768.jpg)
9 січня 2024 року в Будинку Кіно були проведені ювілейні свята в організації яких брали участь члени всіх регіональних осередків Національної Спілки кінематографістів України. Були присутні представники посольств Республіки Вірменія та Грузії в Україні, науковці, освітяни, працівники культури, музейники, представники влади. Родзинкою заходу став фільм, підготовлений Романом Балаяном та Дмитром Томашпольським, та гурт кращих музик гуцульщини з Верховини і Криворівні.
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/3-2-1024x682.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/5-2-1024x682.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/9-2-1024x682.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/11-1024x682.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/27-1024x576.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_20240109_172117-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_20240109_172838-1024x768.jpg)
17 січня 2024 року в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбувся урочистий вечір з нагоди вшанування пам’яті Сергія Параджанова до 100-річчя його народження, під час якого музею був подарований комплект бронзових ювілейних медалі та монетки, презентована книга Юрія Морозова “Сценарій Сергія Параджанова”. Чернігівчанам була предствлена ювілейна марка з Івано- Франківська із пропозицією ініціювати видання аналогічної ювілейної марки від Чернігова. Був показаний документальний фільм від Романа Балаяна та Дмитра Томашпольського. До свята долучилися переможець та керівник IV Всеукраїнського історико-літературного конкурсу “Лицарі українського романтичного світосприйняття: М.Коцюбинський. С.Параджанов” в рамках Всеукраїнського проєкту “Моя Батьківщина – очима дітей етносів України”,
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240117_162638-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240117_162653-768x1024.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240117_162711-768x1024.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240117_162719-768x1024.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240117_162731-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240117_162736-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240117_163006-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240117_163831-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240118_110718-1024x768.jpg)
![](https://pamjatky.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240118_110727-1024x768.jpg)