Україну обрано членом Комітету із захисту культурної спадщини у випадку збройного конфлікту ЮНЕСКО

30 листопада 2021 року на 9-му засіданні держав-учасниць Другого протоколу до Гаазької конвенції ЮНЕСКО 1954 року про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту Україну обрано членом Комітету із захисту культурної спадщини у випадку збройного конфлікту терміном на 4 роки до 2025 року.

«В умовах збройної агресії з боку РФ, їхнього намагання поширити кремлівську пропаганду, а також через постійні спроби привласнити собі українську культурну спадщину – членство України є важливим етапом для нашої держави. Це стане дієвим механізмом для посилення захисту наших пам’яток в анексованому Криму та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Всього до Комітету входять 12 країн. Загалом цього року обрали 6 нових країн-учасниць. Це Україна, Фінляндія, Азербайджан, Ель-Сальвадор, Японія та Катар.

Україна спільно з іншими державами-учасницями працюватиме над убезпеченням культурної спадщини від наслідків збройних конфліктів. Також членство нашої країни у Комітеті дає розширені можливості впливати на порядок денний та прийняття рішень Комітету ЮНЕСКО

Схожі статті